ایرنا/ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۵ هزار و ۲۲۰ نفر رسید.

به گزارش وزارت بهداشت، بر اساس آمار اعلامی این وزارتخانه، تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۸۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۵۷۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۱۹۲ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۱۴۹ دُز رسیده است.
از دیروز تا امروز ۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۴۵۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۴۲۲ نفر رسید.
بر اساس این گزارش، خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون ۳۴۴ هزار و ۳۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند همچنین ۶۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۵۵ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۵۹۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
طبق اعلام وزارت بهداشت، اکنون ۱۳ شهرستان وضعیت قرمز، ۴۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۹۴ شهر در وضعیت زرد و ۱۹۳ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وزارت بهداشت همچنین بار دیگر بر تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک در فضاهای بسته و تزریق واکسن تاکید کرده است.
به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجم فروردین با اعلام موج هشتم شیوع کرونا در کشور، از مردم خواست تا توصیه های مراقبتی و بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع این بیماری به کار گیرند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar