ایلنا/ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.
 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت 19 روز چهارشنبه مورخه 9 فروردین ماه 1402 اعضای خانواده یک خانم 40 ساله با مراجعه به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس اعلام کردند که دخترمان از صبح امروز پاسخگوی تماس‌های تلفنی ما نیست و پس از مدتی تلفن همراهش خاموش شده است. اعضای خانواده در ادامه گفتند که با تلفن همراه همسرش تماس گرفتیم، اما او نیز پاسخگوی تماس‌های ما نبود و تلفن همراه او نیز پس از چندین نوبت عدم پاسخگویی، خاموش شد. سپس به درب خانه آنها در محدوده میدان رهبر رفتیم، اما بازهم کسی جوابگوی زنگ خانه نبود و تلفن دخترمان و همسرش نیز در این زمان خاموش شده بود. 

وی افزود: پرونده مقدماتی این موضوع با عنوان «فقدان افراد» در کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس تشکیل شد و مأموران کلانتری با مراجعه به درب خانه محل سکونت خانم 40 ساله و همسرش، اقدام به بررسی موضوع کردند. با حضور در محل سکونت این افراد و بررسی صحت اظهارات اعضای خانواده، مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی وارد خانه شدند و در بازرسی داخل خانه، جسد خانم 40 ساله را در داخل اتاق پذیرایی و در حالی که مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار گرفته بود، کشف کردند. 

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: با توجه به شواهد صحنه جنایت، بلافاصله موضوع به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و کارآگاهان این اداره در محل حاضر شدند و در تحقیقات از همسایگان اطلاع پیدا کردند که خانم 40 ساله و همسر 45 ساله‌اش در ساعت 9 همان روز درگیری شدیدی با یکدیگر داشتند، به گونه‌ای که صدای درگیری و مشاجره لفظی آنها به وضوح توسط همسایگان شنیده شده است. 

این مقام انتظامی پایتخت خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات همسایگان، بررسی انگیزه ارتکاب جنایت با موضوع اختلاف و درگیری فی‌مابین زن و شوهر مورد بررسی کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و اعضای خانواده خانم 40 ساله نیز سابقه درگیری و نزاع میان این خانم و همسرش را تایید کردند. 

نثاری در ادامه گفت: با توجه به شواهد، قراین و مستندات به دست آمده، بررسی فرضیه وقوع قتل خانوادگی و ارتکاب جنایت توسط همسر خانم 40 ساله در دستور کار قرار گرفت. کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که همسر این خانم، در ساعت 11 با حالتی پریشان و مضطرب از خانه خارج شده است و پس از آن هیچ‌کس این مرد میانسال را ندیده و از وی اطلاع ندارد. 

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به شواهد و مستندات به دست آمده ، وقوع جنایت خانوادگی در پرونده محرز شده است؛ لذا ضمن هماهنگی با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی، تحقیقات پلیسی جهت دستگیری همسر مقتوله در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar