برنا/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: سیاست دولت توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان در مناطق محروم است، از این رو تلاش می‌کنیم تا تجهیزات پیشرفته پزشکی را به مناطق محروم برسانیم.

دکتر بهرام عین اللهی در جریان سفر دور دوم ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی ضمن حضور در شهرستان هشترود و در حاشیه افتتاح سی تی اسکن بیمارستان امام حسین علیه السلام این شهرستان در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سی تی اسکن این بیمارستان به عنوان یکی از دستگاه های پیشرفته و قابل ارتقاء با هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان امروز مورد افتتاح قرار گرفت.

وی، با اشاره به حضور تمامی معاونین وزارت بهداشت در استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به سفر رئیس‌جمهور محترم به استان آذربایجان شرقی امروز توفیق یافتیم در خدمت مردم عزیز این منطقه باشیم و ما در وزارت بهداشت با تمام توان و با حضور تمامی معاونین امروز و فردا در تبریز حاضر هستیم.

وی، ادامه داد: معاونین و مدیران وزارتی امروز ضمن حضور در مناطق و شهرستانها از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته قرار می گیرند و عصر امروز با حضور تمامی معاونین و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز جمع بندی موارد مطرح شده و اقدامات پیش رو برگزار می شود.

دکتر عین اللهی، از تخصیص اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح استان خبر داد و گفت: پروژه های متعددی در سطح استان آذربایجان شرقی در حال انجام است و تلاش می‌کنیم تا با تخصیص اعتبارات کافی پروژه ها به نتیجه مطلوب برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از صحبت های خود از افزایش ذخایر دارویی در سطح کشور خبر داد و گفت: امسال تمام انرژی ما معطوف بر افزایش ذخایر دارویی بوده است چرا که معتقدیم اگر در بحث دارو تنها به موضوع سر به سر اکتفا کنیم با کمبود روبرو خواهیم شد.

دکتر عین اللهی، ادامه داد: تقریباً ذخایر دارویی ۷۰ درصد افزایش داشته و خوشبختانه تولید نیز به اندازه کافی در سطح کشور انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به ضرورت مقاوم سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی بهداشتی گفت: در سطح استان آذربایجان شرقی از مسئولین مربوطه می خواهیم تا ساختمان بیمارستان ها و درمانگاه ها را به صورت جدی مورد بررسی کارشناسی قرار دهند و اقدامات مورد نیاز برای مقاوم‌سازی بیمارستانها انجام شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar