برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

آمار قابل توجه درآمد فرانسه از گردشگران و اسپانسرها در المپیک پاریس

منبع
فارس
بروزرسانی
آمار قابل توجه درآمد فرانسه از گردشگران و اسپانسرها در المپیک پاریس

فارس/میزبانی المپیک پاریس برای فرانسوی‌ها از نظر جذب درآمد توسط حامیان مالی و گردشگران قابل توجه خواهد بود.
بر اساس گزارش مرکز حقوق و اقتصاد ورزش فرانسه (CDES) انتظار می‌رود بازی های المپیک 2024 پاریس تا 11.5 میلیارد یورو ارزش داشته باشد. بر اساس گزارش CDES در مورد مسابقات پیش رو، سه سناریو از ارزشی که پاریس 2024 برای ایل دو فرانس ایجاد خواهد کرد، وجود دارد.انتظار می‌رود ارزش گردشگری نه تنها از سوی تماشاگران، بلکه از رسانه‌هایی که رویداد را پوشش می‌دهند و همین طور حامیان مالی باشد. این مرکز تحقیقاتی انتظار دارد تأثیر اقتصادی گردشگری به 2.7 میلیارد یورو برسد که 30 درصد از ارزش کلی بازی‌ها را تشکیل می‌دهد. کمیته برگزاری بازی‌های المپیک پاریس در سال گذشته افزایش 10 درصدی بودجه بازی‌ها را به ارزش 4.38 میلیارد یورو اعلام کرد.

این مرکز تحقیقات در مورد گردشگری، مشاهده کرد که بازدیدکنندگان المپیک اغلب عادات خرج کردن متفاوتی با سایر گردشگران ورزشی دارند. با نگاهی به المپیک لندن و ریو مشاهده شد گردشگران این بازی‌ها 2 برابر بیشتر از گردشگران معمولی هزینه کردند. CDES توضیح داد: بنابراین ما این نسبت را برای الگوهای هزینه گردشگران فرانسوی و خارجی برای بازی‌های المپیک اعمال کرده‌ایم.در خصوص حامیان مالی هم اعلام شد 64 شرکت داخلی در کنار سایر کمپانی‌های غول پیکر سند همکاری امضا کرده‌اند که می‌توان به پاناسونیک، علی بابا، کوکاکولا، امگا، اینتل و ... اشاره کرد.

برگزارکنندگان پاریس انتظار دارند که افزایش درآمد اسپانسرها در سال جاری بسیار زیاد باشد. با توجه به 72 روز باقی مانده تا شروع المپیک، زمان کافی برای قراردادهای حمایت مالی بیشتر وجود دارد. SportsBusiness بیان می‌کند که سازمان‌دهنده انتظار دارند ارزش این مشارکت‌ها از هدف 1.24 میلیارد یورویی فراتر برود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره