برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. برگزیده
ورزشی

یوونتوس قهرمان جام حذفی ایتالیا شد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
یوونتوس قهرمان جام حذفی ایتالیا شد

ورزش 3/یوونتوس در فینال کوپا ایتالیا آتالانتا را با نتیجه 1-0 شکست داد و جام قهرمانی را به دست آورد.
یوونتوس و آتالانتا امشب به میزبانی ورزشگاه المپیکو رم در بازی فینال کوپا ایتالیا به مصاف هم رفتند که این بازی با گل دوشان ولاهوویچ با برتری 1-0 به سود یووه به پایان رسید.
دو تیم بازی را متعادل آغاز کرده بودند و در حال بررسی کانال‌های نفوذ به سمت محوطه جریمه بودند که یووه روی یک پاس غافلگیرکننده مقدمات گلزنی دوشان ولاهوویچ را فراهم کرد.
الساندرو کامبیاسو پس از کنترل توپ در میانه میدان با پاس بلند ولاهوویچ را به سمت محوطه جریمه حریف سوق داد که این مهاجم موفق شد با وجود دخالت مدافع حریف در موقعیت تک به تک مسلط به توپ ضربه زده و تیمش را در دقیقه 4 پیش بیندازد.

یووه با این گل روحیه خوبی برای افزایش اختلاف داشت اما ضربه فدریکو گاتی در دقیقه 8 خیلی نزدیک از کنار دروازه به بیرون رفت.
گلزنی زودهنگام به یووه این اجازه را داد که مکس آلگری و تیمش برای حفظ این برتری حداقل تا پایان نیمه اول تاکتیک دفاعی را در پیش بگیرند و بیشتر در زمین خودی دفاع کنند تا چشم به ضدحمله داشته باشند.
ظاهراً برنامه یوونتوس همین بود که ابتدا یک گل زودهنگام زده و سپس در لاک دفاعی فرود برود چون آن‌ها به اندازه‌ای این تاکتیک را به خوبی اجرا کردند که تمام راه‌های ایجاد خطر حریف را بستند و به همین دلیل بازی در اکثر دقایق نیمه اول خسته کننده دنبال شد.
توپ در اغلب دقایق نیمه اول در اختیار آتالانتا بود تا برای ایجاد موقعیت خطرناک برنامه ریزی کند اما پاسکاری متعدد آن‌ها راه به جایی نمی‌برد.
در دقیقه 45 وستون مک کنی با واکنش به موقع مانع از رسیدن ضربه خطرناک پاسالیچ به سمت دروازه یووه شد اما برخورد سنگین توپ به سرش باعث شد کمی احساس درد داشته باشد.

آتالانتا نیمه دوم را هم خوب آغاز کرد و در دقیقه 51 اگر واکنش ماتیا پرین روی شیرجه بلند و مهار با دست راستش نبود، ضربه خطرناک لوکمن به گل تبدیل می‌شد.
یووه در نیمه دوم بیکار ننشست و نسبت به نیمه اول بهتر کار می‌کرد. در دقیقه 57 ضربه سر کوپمینرس با فاصله کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
بازی توسط دو تیم متعادل دنبال می‌شد که یووه روی یک حمله ناگهانی به گل دوم رسید اما خیلی زود توسط VAR رد شد. ولاهوویچ روی پاس کامبیاسو دوباره موفق شد دروازه آتالانتا را باز کند اما به دلیل آفساید این گل مردود شد.

یووه خوش شانس بود که ضربه لوکمن در دقیقه 80 به تیرک برخورد کرد و وارد دروازه نشد. در دقیقه 84 هم تیرک دروازه آتالانتا لرزید و ضربه میرتی پس از برخورد با تیرک افقی دور شد.
آخرین شانس آتالانتا برای به ثمر رساندن گل تساوی و کشاندن بازی به وقت‌های اضافه در دقیقه 90+3 رقم خورد که پرین ضربه والی ادرسون را مهار کرد و توپ سپس به کرنر رفت. روی این صحنه مکس آلگری به شدت از عملکرد داور عصبانی بود و به همین دلیل با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد.

یوونتوس در نهایت موفق شد با وجود حواشی اخراج آلگری دقایق باقی مانده از وقت‌های اضافه را کنترل کرده و در نهایت این بازی را با گل زودهنگام ولاهوویچ به سود خودش رقم بزند تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد.


 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره