نماد آخرین خبر

نارضایتی اسپالتی با وجود شروع ۳ امتیازی ایتالیا در یورو 2024

منبع
تسنيم
بروزرسانی
نارضایتی اسپالتی با وجود شروع ۳ امتیازی ایتالیا در یورو 2024

تسنیم/لوچانو اسپالتی سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا پس از پیروزی 2 بر یک آتزوری برابر آلبانی در بازی دوم گروه B یورو 2024 که در آن ایتالیایی‌ها گل خورده در ثانیه 23 را با گل‌های آلساندرو باستونی و نیکولو بارلا در دقایق 11 و 15 پاسخ دادند، چندان راضی به نظر نمی‌رسید.

اسپالتی پس از بازی به شبکه رای اسپورت گفت: چیزهای خوب زیادی در این بازی دیدیم، اما این نکات مثبت باید منجر به رسیدن ما به موفقیت شوند، وگرنه هیچ فایده‌ای ندارند. ما چندین و چند بار موقعیت ضربه زدن به حریف را داشتیم، اما از آنها بهره نبردیم. حرکات‌مان و جابه‌جایی توپ در زمین را به خوبی انجام می‌دادیم، اما درست زمانی که باید موقعیت می‌ساختیم آن را به عقب برمی‌گرداندیم و خیلی سریع ذهنیت‌مان عوض می‌شد.

بازگشت نیکولو بارلا در حالی که تصور می‌شد او به دلیل مصدومیت اخیرش (و غیبت ناشی از آن در دو بازی دوستانه قبلی آتزوری) به این مسابقه نرسد و زدن گل پیروزی‌بخش ایتالیا توسط او سبب شد که بحث وابستگی تیم لوچانو اسپالتی به هافبک اینتر مطرح شود که سرمربی ایتالیا چندان از این سؤال خوشش نیامد.

اسپالتی گفت: یک تیم ملی باید بتواند بدون هر بازیکنی نتیجه بگیرد، چون 26 بازیکن قوی دارد. من اینکه تیم به یک بازیکن وابسته باشد را دوست ندارم.

ایتالیا در واپسین دقایق بازی می‌توانست پیروزی را از دست بدهد زمانی که ضربه ری مانای پس از برخورد با دوناروما دروازه‌بان لاجوردی‌پوشان با اختلافی اندکی به بیرون رفت. اسپالتی با ابراز نارضایتی از کم‌کاری بازیکنانش برای یکسره کردن کار حریف در نیمه دوم، تأکید کرد: در نیمه دوم، آلبانی سعی کرد موقعیت‌های بیشتری خلق کند و ما باید از فضایی‌ها که این تیم خالی می‌‌گذاشت بهتر استفاده می‌کردیم، اما در عوض به جای بردن توپ به جلو، آن را رو به عقب برمی‌گرداندیم.

بازی بعدی تیم ملی ایتالیا پنجشنبه برابر اسپانیا خواهد بود


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره