ورزش 3/ روزنامه گاتزتا دلو اسپورت طرح 10 سال پيشش را مجددا بر روي جلد خود برد.
 امشب فينال ليگ اروپا در فصل 2019 – 2020 ميان تيم هاي اينترميلان ايتاليا و سويا اسپانيا در ورزشگاه راين انرژي استاديون آلمان برگزار مي شود. دني ماکلي هلندي قضاوت اين ديدار را بر عهده خواهد داشت.
اينتر که پس از فتح سه گانه در سال 2010 روزهاي پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت، حالا و پس از 10 سال موفق شده است به فينال يک رقابت اروپايي برسد. 
پس از آنکه ژوزه مورينيو، آقاي خاص فوتبال جهان توانست روياي هواداران نراتزوري را به واقعيت تبديل کند و در ورزشگاه سانتياگو برنابئو با گلهاي شاهزاده ميليتو از سد بايرن عبور کند و اينتر را پس از 45 سال به مقام قهرماني چمپيونز ليگ برساند، روزهاي تاريک افعي هاي ميلان از راه رسيد.
آنها با جدايي مورينيو، رافائل بنيتز را جايگزين او کردند تا بتواند راه اينتر اوج گرفته را ادامه دهد ولي اين سرمربي اسپانيايي نتوانست حتي فصل را به اتمام برساند و جايش را به لئوناردو داد. هر چند لئوناردو توانست اينتر متلاشي شده بنيتز را کمي سر و سامان ببخشد، ولي نتايج او باب ميل ماسيمو موراتي نبود و او نيز در پايان فصل از اينتر جدا شد.
جيان پيرو گاسپريني سرمربي کنوني آتالانتا ديگر ناجي کشتي به گل نشسته اينتري ها بود ولي او نيز در ميانه هاي راه اخراج شد و اين بار کلوديو رانيري به جاي او بر روي نيمکت اينتر نشست که اين سرمربي کهنه کار نيز در پايان فصل از اينتر جدا شد.
آندره آ استراماچوني اسمي که قطعا براي همه ايراني ها آشناست، در فصل 2012-2013 هدايت اينتر را برعهده گرفت. سرمربي سابق استقلال، با سرنوشتي مشابه سرمربيان قبلي، در پايان آن فصل از اينتر جدا شد و پس از او افرادي از جمله والتر ماتزاري، روبرتو مانچيني، فرانک دي بوئر، استفانو پيولي و لوچيانو اسپالتي هدايت نراتزوري را برعهده گرفتند که بجز مورد آخر، ساير مربيان هيچ دست آوردي براي افعي ها نداشتند.
در آغاز اين فصل و با يک انتخاب جنجالي، اسطوره تيم رقيب و دشمن خوني اينتر، هدايت نراتزوري را برعهده گرفت. در حاليکه همگان منتظر انتخاب آنتونيو کونته به عنوان سرمربي يوونتوس بودند، اما استيون ژانگ مدير جوان اينتر، ترجيح داد از اردوگاه رقيب، سرمربي تيمش را برگزيند. انتخاب مالک چيني اينتر باعث شد آنها بهترين عملکرد خود را در طول اين 10 سال به ثبت برسانند. آنها در سري آ حتي بيشتر از سالي که 3 گانه را کسب کردند، امتياز جمع کردند، کمترين اختلاف ممکن را با يوونتوس که فقط يک امتياز بود، به ثبت رساندند و اکنون در فينال ليگ اروپا حضور دارند. عملکردي درخشان از دون آنتونيو که توانسته اينتري بسازد که انگار از گوربرخاسته و حالا بيشتر از هر زمان ديگري تشنه کسب جام در اروپاست. 
روزنامه گاتزتا دلو اسپورت چاپ ايتاليا، 10 سال پيش و قبل از فينال جام باشگاه هاي اروپا در مقابل بايرن مونيخ، عکسي از ژوزه مورينيو را بر روي جلد خود کار کرد که در حال برداشتن ماسک هلنيو هررا است. هررا سرمربي افسانه اي اينتر توانست اين تيم را طي سالهاي 1962 تا 1965 به قدرت اول اروپا تبديل کند. هررا طي سالهاي 1962 تا 1965 در سه فصل متوالي توانست اينتر را به مقام قهرماني سري آ ايتاليا برساند و در دو فصل متوالي 1963-64 و 1964-65 نراتزوري را به مقام قهرماني ليگ قهرمانان اروپا رساند تا نام اين سرمربي افسانه اي در تاريخ اينتر ثبت شود.
در روز بازي فينال جام باشگاههاي اروپا در سال 2010، روزنامه گاتزتا دلو اسپورت با طرحي از مورينيو را بر روي جلد خود کار کرد که در حال برداشتن ماسک هررا است تا به نوعي سرمربي پرتغالي اينتر را ادامه دهنده راه مربي افسانه اي اينتر معرفي کند و اين روزنامه امروز پس از گذشت 10 سال، اين بار عکسي از آنتونيو کونته را بر روي جلو خود قرار داده که در حال برداشتن ماسک مورينيو است تا بلکه دون آنتونيو بتواند پس از 10 سال، اينتر را به يک جام اروپايي برساند.
ديدار فينال ليگ اروپا امشب و از ساعت 23:30 دقيقه به وقت تهران بين تيم هاي اينتر و سويا برگزار مي شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد