خبر ورزشي/ فدراسيون فوتبال به مربي پرسپوليس اعلام کرده نمي‌تواند خواسته‌هاي مالي او را برآورده کند و بدين ترتيب حضور مربي پرسپوليس در کادر فني تيم ملي منتفي شده است.
سلام آقا کريم به اسکوچيچ خيلي زود منجر به خداحافظي شد و فدراسيون فوتبال به مربي پرسپوليس اعلام کرده نمي‌تواند خواسته‌هاي مالي او را برآورده کند و بدين ترتيب حضور مربي پرسپوليس در کادر فني تيم ملي منتفي شده است. بر اساس اعلام فدراسيون فوتبال، اسکوچيچ با حضور يک مربي ايراني کارش را در تيم ملي آغاز خواهد کرد. البته او از چند مربي خارجي در کادر فني تيم ملي بهره مي‌برد. اصرار اسکوچيچ به حضور کريم باقري در کادر فني تيم ملي به اين خاطر بود که اين مربي از محبوبيت خاصي نزد اهالي فوتبال برخوردار است و به خوبي مي‌تواند مسائل حاشيه‌اي در تيم ملي را مديريت کند که اکنون اين کار را به خوبي در تيم پرسپوليس انجام مي‌دهد.
باقري در فصلي که گذشت دستمزدش در تيم پرسپوليس ۱,۸ ميليارد تومان بوده که قرار است براي فصل آينده به ۲.۱ ميليارد تومان افزايش پيدا کند. بيشترين دستمزدي که فدراسيون فوتبال به مربيان ايراني پيشنهاد داده بود به فرهاد مجيدي بود؛ ۵۰۰ ميليون تومان براي هدايت تيم اميد. با اين اتفاق وحيد هاشميان تنها مربي ايراني کادر فني تيم ملي خواهد بود. جالب اينکه قرارداد همه اعضاي کادر فني تيم ملي به ريال بسته شده است. شايد برايتان جالب باشد که بدانيد قرارداد باقري به مبلغ قرارداد ريالي اسکوچيچ نزديک است و فدراسيون فوتبال اگر قرار باشد کريم را به عنوان مربي تيم ملي به خدمت بگيرد بايد مبلغي نزديک به دستمزد اسکوچيچ به او بدهد. فدراسيون فوتبال انتظار داشت باقري به بهانه تيم ملي قيد دستمزد کلانش در تيم پرسپوليس را بزند، اما مربي پرسپوليس اين موضوع را نپذيرفت و نمي‌شود به اين خاطر به او خرده گرفت. باقري به طور حتم در خلوت مي‌گويد وقتي فدراسيون فوتبال چند ده ميليارد تومان به مربي خارجي دستمزد مي‌دهد در نظر گرفتن يکي، دو ميليارد تومان دستمزد براي مربي ايراني خيلي سخت نيست! متأسفانه نگاه تبعيض‌آميز فدراسيون فوتبال نسبت به مربيان ايراني هميشه وجود داشته است. هم‌اکنون دستمزد مربيان تيم‌هاي نوجوانان و جوانان در سال به ۲۵۰ ميليون تومان هم نخواهد رسيد! در حالي که در ليگ يک خيلي از مربيان چنين دستمزدي را از باشگاه‌ها دريافت مي‌کنند. به واقع مربيان ايراني براي حضور در تيم‌هاي ملي بايد قيد پول را بزنند و تنها در اين صورت است که مي‌توانند به تيم‌هاي ملي راه پيدا کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد