خبر ورزشي/ مثل هر هفته به بررسي نکات بازي‌هاي هفته سي‌ام ليگ برتر مي‌پردازيم.
هفته سي‌ام و پاياني ليگ نوزدهم در حالي با برگزاري هشت بازي همزمان به پايان رسيد که تا قبل از برگزاري بازي‌هاي اين هفته نه هنوز سهميه تيم‌هاي راه‌يافته به ليگ قهرمانان براي فصل آينده به‌طور کامل مشخص شده بود و نه در انتهاي جدول نام دومين و آخرين تيم سقوط‌کننده به همراه شاهين شهرداري بوشهر مشخص بود. با اين توضيح ما نيز مثل هر هفته به بررسي نکات بازي‌هاي اين هفته مي‌پردازيم... 
پرگل‌ترين بازي هفته
در اتفاقي جالب توجه عنوان پرگل‌ترين بازي هفته به ۲ بازي به‌طور مشترک رسيد؛ ۲ بازي که هر کدام از آن‌ها ۵ گل (و البته با ۲ نتيجه متفاوت) در دل خود داشت. در بازي نخست استقلال تهران در حالي که ابتدا يک- صفر از شاهين شهرداري بوشهر عقب افتاده بود توانست ۴ بار گلزني کند تا در نهايت با نتيجه ۴- يک به پيروزي برسد و سپس در دومين ديدار اين آيتم هم گل‌گهر سيرجان ۳-۲ ذوب‌آهن اصفهان را از پيش‌رو برداشت تا اين دو بازي با ۵ گل رد و بدل شده عنوان پرگل‌ترين مسابقات هفته سي‌ام را به خود اختصاص دهند.
کم‌گل‌ترين ديدار هفته
مثل هميشه کم‌گل‌ترين ديدار هفته تساوي بدون گل و نتيجه صفر- صفر بود که خوشبختانه در هفته پاياني تنها در يک بازي شاهد آن بوديم؛ ديداري که طي آن دو تيم شهرخودرو مشهد و نساجي مازندران که نه انگيزه‌اي براي صعود و نه دغدغه‌اي بابت سقوط داشتند به آن رضايت دادند تا عنوان کم‌گل‌ترين بازي هفته به اين بازي برسد.
ميزبانان کاملاً موفق هفته
در اين هفته از ۸ تيم ميزبان دقيقاً نيمي از آن‌ها يعني ۴ تيم پرسپوليس تهران، نفت مسجدسليمان، ماشين‌سازي تبريز و فولاد خوزستان با توجه به برد‌هايي که به ترتيب مقابل سايپاي تهران، پارس جنوبي جم، صنعت نفت آبادان و تراکتور تبريز به دست آوردند هر سه امتياز کامل اين بازي‌هاي خانگي را به حساب خود واريز کردند.
مهمانان کامياب هفته
در اين هفته ۲ تيم از ۸ تيمي که به‌عنوان مهمان در مسابقات خود حاضر شدند، توانستند با امتياز کامل و دست پر به شهر خود بازگردند. اين دو تيم استقلال تهران و گل‌گهر سيرجان بودند که با برد‌هاي پرگل ۴- يک و ۳-۲ به ترتيب بر شاهين شهرداري بوشهر و ذوب‌آهن اصفهان غلبه کردند و توانستند با سه امتياز کامل به خانه برگردند.
تقسيم امتيازات هفته
نياز مبرمي که بيشتر تيم‌ها براي پيروزي در هفته آخر داشتند باعث شد از ۸ ديداري که در اين هفته برگزار شد، دو ديدار با تقسيم امتيازات و تساوي به پايان برسد. در اين دو ديدار شهرخودرو مشهد مقابل نساجي مازندران به تساوي صفر- صفر رسيد و سپاهان هم در اصفهان با نتيجه يک- يک برابر پيکان متوقف شد.
قاطع‌ترين برد هفته
قاطع‌ترين برد هفته در بوشهر شکل گرفت و طي آن استقلال با نتيجه ۴ بر يک مقابل شاهين شهرداري پيروز شد. نتيجه‌اي که نايب‌قهرماني استقلال در ليگ نوزدهم را قطعي کرد.
خفيف‌ترين برد هفته
خفيف‌ترين برد هفته با اختلاف يک گل و با ۲ نتيجه متفاوت رقم خورد که در اولي بايد به نتيجه يک- صفر اشاره کنيم که در ۳ بازي تکرار شد و طي آن ۳ تيم نفت مسجدسليمان، ماشين‌سازي تبريز و فولاد خوزستان توانستند به ترتيب پارس جنوبي جم، صنعت نفت آبادان و تراکتور تبريز را شکست دهند و در دومين آيتم هم بايد به برد ۳-۲ گل‌گهر سيرجان مقابل ذوب‌آهن که با اختلاف يک گل رقم خورد اشاره کنيم.
پرتکرار‌ترين نتيجه هفته
پرتکرار‌ترين نتيجه هفته نتيجه يک بر صفر بود که در ۳ ديدار تکرار شد و البته در آيتم‌هاي قبل به آن اشاره شد.
تيم‌هاي ناکام در گلزني هفته
با اينکه هفته نسبتاً پرگلي را پشت‌سر گذاشتيم، اما در اين هفته تعداد تيم‌هاي ناکام در گلزني زياد بود و از ۱۶ تيم حاضر در ليگ ۶ تيم شهرخودرو مشهد، پارس جنوبي جم، نساجي مازندران، تراکتور تبريز، سايپا تهران و صنعت نفت آبادان نتوانستند در گلزني موفق عمل کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد