فارس/ در گزارش امروز در مورد عملکرد لژيونرها سراغ مجيد حسيني رفته ايم و به بررسي عملکرد مدافع ملي پوش کشورمان و عضو باشگاه ترابزون اسپور در ليگ ترکيه پرداخته ايم.
مجيد حسيني مدافع تهراني را مي توان يکي از محصولات باشگاه استقلال دانست که به فوتبال ملي تحويل داده است. مدافع جوان و آينده دار نشان مي تواند در سال هاي آينده مهره اصلي يوزها باشد.
* استارت با استقلال
حسيني فوتبال حرفه اي خود را در سال 2014 با استقلال آغاز کرد. مدافع جوياي نام هر چند در سال هاي ابتدايي حضورش در ترکيب ثابت آبي هاي پايتخت جايي نداشت اما رفته رفته توانست جايي براي خود در ترکيب استقلال دست و پا کند. 
او در فصل 2015-2016 به صورت قرضي از استقلال به راه آهن رفت تا کسب تجربه کند. مدافع ايراني بعد از يک فصل دوباره به استقلال بازگشت ولي اين بار موفق شد در ترکيب استقلال قرار بگيرد. او تا سال 2018 براي آبي هاي پايتخت بازي کرد و عملکرد خوبش به همراه تيم شفر باعث شد تا کي روش او را به تيم ملي دعوت کند.
* حضور در جام جهاني 2018 و عملکرد رضايت بخش

حسيني کم تجربه در ليست نهايي کارلوس کي روش براي جام جهاني 2018 هم قرار گرفت  و مصدوميت چشمي باعث شد  تا فرصت بازي در ترکيب اصلي ايران در اين تورنمنت جهاني را داشته باشد. نمايش خوب بازيکن 22 ساله در جام جهاني باعث شد تا تيم هاي اروپايي براي جذب اين پديده نوظهور فوتبال ايران وارد عمل شوند.
استقلال نمي خواست با قيمت ارزان اين مدافع اش را از دست دهد ولي در نهايت با وجود مخالفت شديد وينفرد شفر، سرمربي وقت استقلال اما در نهايت مسئولان باشگاه اين استعداد فوتبالي را راحتي از دست دادند.
* آغاز ماجراجويي با انتقال به ترابزون اسپور
ترابزون اسپور ترکيه موفق شد تنها با پرداخت 250 هزار يورو اين مدافع آينده دار  را جذب کند. حسيني قراردادي دو ساله با تيم ترکيه اي به ارزش 900 هزار يورو امضا کرد. استعدادياب‌هاي تيم ترکيه اي خيلي خوب مي دانستند با خريد اين بازيکن با اين مبلغ پايين مي توانند با قميت چندين برابري در آينده بفروشند.
آغاز ماجراجويي حسيني در سوپر ليگ ترکيه در فصل 2018-2019 خوب بود و مدافع ايراني موفق شد توانايي اش را به همراه ترابزون نشان دهد. او 25 بازي براي تيمش بازي کرد و تا يک قدمي قهرماني در سوپر ليگ ترکيه رفت ولي در نهايت چهارم شدند. عملکرد درخشان حسيني در ترکيب ترابزون اسپور باعث شد تا پيشنهادهايي از سوي آلمان، فرانسه و ايتاليا به اين بازيکن برسد.
* رد پيشنهادهاي اروپايي و ماندن در ترابزون
اما  حسيني ترجيح داد در ترکيب ترابزون اسپور بماند و تجربه بيشتري کسب کند. مدافع ايراني در فصل 2019-2020 کمي با بدشانسي همراه شد و با مصدوميتي مواجه شد و از دوران اوجش دور شد. اما با اين وجود او در فصل گذشته 14 بازي انجام و يک گل را به ثمر رساند. حسيني دوباره با پيشنهادهاي متنوع همراه شد اما باشگاه ترکيه اي بند تمديد قراردادش اين بازيکن را فعال کرد.
* سمپدوريا مشتري جدي پديده ايراني شد
طبق گزارش هاي رسيده در هفته هاي گذشته از ترکيه باشگاه سمپدوريا ايتاليا به صورت جدي به دنبال مدافع جوان و آينده دار ايراني است. گزارش حاکي از آن است باشگاه ترابزون مي خواهد حسيني را به مبلغ 5 ميليون يورو يعني 20 برابر از مبلغي که براي خريد اين بازيکن به استقلال پرداخت کند، بفروشد. البته هنوز توافق نهايي ميان باشگاه ها صورت نگرفته است.
*آمار مجيد حسيني در فصل 2019-2020 در ترابزون اسپور به شرح زير است:
تعداد بازي: 14 
تعداد گل: يک

تعداد پاس گل: صفر
با نگاه به آمار حسيني در فصل گذشته مي توان اين عملکردش را رضايت بخش توصيف کرد ولي چندين مصدوميت باعث شده تا نتواند مثل فصل اول حضورش در ترکيب تيم ترکيه اي بازي کند. بايد منتظر ماند انتقال مدافع ملي پوش ايراني به سري آ به سرانجام مي رسد يا در سوپر ليگ ترکيه باقي ماند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد