ورزش 3/ مهاجم دورگه ايراني با قراردادي به مدت دو سال به تيم فوتبال الريان قطر پيوست.
علي فريدون فوتباليست دورگه ايراني – کويتي با قراردادي دو ساله به تيم فوتبال الريان قطر پيوست.
صبح امروز (جمعه) سايت استادالدوحه با اعلام اين خبر نوشت:
"باشگاه فوتبال الريان امروز از امضاي قرارداد با علي فريدون براي پيوستن به اين تيم به مدت دو سال خبر داد.
علي فريدون که از باشگاه الشمال (ليگ دسته دوم) مي آيد، يکي از بازيکنان با استعدادي محسوب مي شود که طي سال هاي اخير در خط حمله توجه ويژه اي را به خود جلب کرده است، به خصوص وقتي که براي تيم الاهلي بازي مي کرد.
الريان از مديريت رسمي باشگاه الشمال از طريق حساب رسمي خود در رسانه هاي اجتماعي، بابت همکاري آنها در تکميل اين انتقال تشکر کرد.

الريان به دنبال اين است که روزهاي قبل از شروع ليگ جديد که قرار است ازاوايل ماه سپتامبرآغاز شود ليست خود را براي حضوري هر چه قوي تر در ليگ ستارگان قطر تکميل کند."
گفتني است علي فريدون مهاجم 28 ساله‌اي که از پدر و مادري ايراني در کويت متولد شد و حالا سال‌ها است که در فوتبال قطر مشغول بازي است. اين بازيکن، فوتبال خود را از السالميه کويت آغاز کرد و براي اين تيم، ۹ گل در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به ثمر رساند. سپس اين مهاجم ۱۸۶ سانتيمتري و راست‌پا به ليگ قطر رفت و پيراهن باشگاه‌هايي، چون الشمال، السد و الاهلي را پوشيد.
فريدون که از سال ۲۰۱۱ تحت قرارداد الشمال است، هر فصل و به‌طور قرضي پيراهن باشگاه‌هاي ديگر را پوشيده و براي فصل جديد هم قصد دارد براي الريان بازي کند. اين مهاجم فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ آقاي گل ليگ دو قطر شد و ۱۹ گل به ثمر رساند. آماري که تا امروز دست‌نخورده باقي‌مانده است.
فريدون البته يک‌بار هم توسط فيليکس سانچز به تيم ملي قطر دعوت شده و در سال ۲۰۱۷ حضور در جام خليج‌فارس را تجربه کرده. او ۲ بازي مقابل عراق و بحرين انجام داد و جالب اينکه در هر ۲ بازي و از دقيقه ۷۸ جانشين معز علي شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد