ايلنا/ مربي سابق تيم شهرخودرو مشهد درباره ماجراي برکناري سيدمهدي رحمتي و پايان همکاري کادرفني سهراب بختياري زاده صحبت کرد.
داوود سيدعباسي، مربي سابق تيم شهرخودرو مشهد پس از جدايي از اين باشگاه درباره حاشيه بزرگي که سبب اخراج سيد مهدي رحمتي سپس کنار گذاشتن سهراب بختياري زاده و انتخاب رحمتي به عنوان جانشين اين سرمربي شد، صحبت کرد. سيدعباسي مي‌گويد با رحمتي درگيري نداشته است اما سوتفاهمي که به وجود آمده بود منجر به بروز حواشي در اين تيم شده است. مشروح گفتگوي عباسي که از رحمتي دلخور است را مي‌خوانيد:
* در خصوص نتايجي که تيم شهر خودرو در زمان شما کسب کرد، صحبت کنيد.
بنده بعد از رفتنِ يحيي گل‌محمدي به شهر خودرو آمدم و تغيير و تحولات زيادي در اين تيم صورت گرفته بود. بختياري‌زاده بايد از عملکرد فني خود دفاع کند. ما در چند بازي بدشانسي آورديم و فقط يک نيمه بد بوديم و آن هم نيمه دوم مقابل سپاهان بود. مقابل تراکتور بايد با اختلاف يکي دو گل برنده بازي مي‌شديم و مقابل استقلال هم بدشانسي آورديم.
* شما به عنوان کسي که در استقلال و پرسپوليس حضور داشتيد شرايط ليگ امسال چطور بود؟
ليگ نوزدهم شرايط خاص خودش را داشت؛ کرونا و سلب ايران از ميزباني بازي‌هاي آسيا ليگ را تحت‌الشعاع خود قرار داد. امسال يک ليگ متفاوت را شاهد بوديم البته از لحاظ کيفي اتفاقاتي که افتاد نادر بود.

* نظرتان در مورد اختلاف بين بختياري‌زاده و رحمتي و سپس سرمربي شدن او چيست؟
اين تصميمي است که مديريت باشگاه گرفته؛ آنها صاحب اختيار هستند و مي‌توانند هر تصميمي براي باشگاه خود بگيرند. اين تيم خصوصي است و مسئولان باشگاه قطعاً بهترين تصميم را مي‌گيرند.
* در اين رابطه با آقاي حميداوي مالک شهر خودرو صحبت نکرديد؟
رابطه ما به ۲۵ سال قبل برمي‌گردد که در تيم جوانان بوديم و يک مربي مشترک داشتيم و بنابراين رابطه ما به دوران بچگي برمي‌گردد. هنوز هم رابطه خيلي خوب و صميمانه‌اي داريم، براي حميداوي و تيم شهر خودرو آرزوي موفقيت مي‌کنم، از من هم خواستند کنار تيم باشم و به اين تيم خدمت کنم اما خودم شرايطش را نداشتم.
* درست است که بعد از بازي با سپاهان با مهدي رحمتي درگير شديد؟
يک ماه و نيم است که از اين موضوع گذشته و بنده هيچ اظهارنظري در اين باره نکردم. روزي که اين اتفاق افتاد بنده اصلا در جريان نبودم. يک نقل قولي به گوش ايشان رسيده بود و اينکه وقتي من نمي‌دانستم چه اتفاقي افتاده چطور مي‌توانستم اظهارنظر کنم؟ تمام اين اتفاقات سوءتفاهم بود. من در راه برگشت از بازي سپاهان فهميدم. بر فرض اينکه يک درصد هم بحث فني کرده باشم، آيا بنده در آن تيم مربي بودم يا خير و اگر هم اظهار نظر نمي‌کردم چه کسي بايد در آن تيم نظر مي‌داد؟ 
اگر صحبتي هم بود بايد رودرو انجام مي‌شد. اين را شنيدم که سهراب به ايشان گفته بود رودررو صحبت کنيد. ۲۵ سال است که در فوتبال ايران حضور دارم و تاکنون هيچ مشکل اخلاقي هم نداشتم. رزومه من معلوم است و رزومه بعضي دوستان نيز مشخص است. از بچگي يعني روزي که دست چپ و راستم را شناختم با مربياتي مثل آقايان پورحيدري، قلعه نويي، ياوري، علي پروين و مرحوم ناصر حجازي و خيلي‌هاي ديگر کار کردم و يکسري اصول ياد گرفتيم و به اصول اخلاقي پايبندم. ايشان جرأت نکرد چشم تو چشم روبه‌روي من بايستد.
* اگر چشم تو چشم مي‌شديد چه اتفاقي مي‌افتاد؟
خدا را شکر که اين اتفاق نيفتاد وگرنه قطعاً اتفاق بدي مي‌افتاد. خدا را شکر که با ايشان رودررو نشدم زيرا که شرمنده حميداوي مي‌شدم.
* قبول داريد که با اين اتفاق قداست مربيگري در ايران زير سوال رفت؟
بعد از باخت به سپاهان در اتوبوس داشتم با مادرم صحبت مي‌کردم چون عادت دارم بعد از باخت اولين تماسم را هميشه با مادرم مي‌گيرم و وي را قانع کنم تا ناراحت نباشد. در آن حين بختياري‌زاده داشت با مهدي رحمتي صحبت مي‌کرد. مثل اينکه آقاي بختياري‌زاده از او خواسته بود با من داخل اتوبوس رودررو صحبت کند که ايشان نيامد. شما تاکنون اسمي از من در جايي ديده‌ايد؛ استقلال، پرسپوليس، سپاهان و حتي در استيل‌آذين بازي کرده‌ام. آيا تاکنون حاشيه‌اي از من وجود داشته است؟ 
ايشان کامل مرا مي‌شناسد حتي از زمان فجرسپاسي که در آنجا همبازي بوديم و مي‌داند که سرم به کار خودم است اما واي به حال روزي که کسي سر به سرم بگذارد. در برنامه آقاي ميثاقي گفته شد که من با ايشان درگير شدم در صورتي که اصلا ما با هم رودررو نشديم داستان من و ايشان مثل داستان کسي است که زنگ درب خانه‌اي را مي‌زند و فرار مي‌کند. فکر مي‌کنم من هنوز در فوتبال زمان قديم گير کرده‌ام؛ در آن زمان همه چيز معرفتي بود.

اول فصل بعضي از دوستان از ما خواستند به دليل رابطه نزديکي که با شهرخودرو داشتم آنها را به اين تيم ببرم و فکر نمي‌کرديم آن موقع او را به شهر خودرو بياوريم و براي خودمان دردسرساز شود. طبيعت فوتبال اينگونه شده و کاري نمي‌توان، کرد!
* قبول داريد که بختياري‌زاده در اين ماجرا قرباني شد؟
فوتبال از اين بالا پايين‌ها زياد دارد. اگر جايگاه‌ها ماندني بود امثال من و بختياري‌زاده از اين تيم نمي‌رفتيم. روز اول که به اين تيم آمديم مي‌دانستيم که قرار نيست تا ابد آنجا بمانيم.
* براي آينده چه تصميمي داريد؟
دو پيشنهاد در حد ليگ يک و ليگ برتر دارم. فعلاً به کارهاي شخصي‌ام رسيدگي مي‌کنم. در حد کمک‌مربي در ليگ برتر نيز پيشنهاداتي به بنده شده است. الان هم با مرکز وکلاي مازندران به درخواست آقاي يونس آزرده و علي دريائيان رئيس کميته ورزش مازندران و طهماسب بزرگي مسئول کميسيون ورزش مازندران همکاري مي‌کنم. من خودم يک رگ مازندراني دارم و دوست دارم با اين تيم همکاري‌هايي را انجام بدهم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد