خبر ورزشي/ پيشکسوت باشگاه استقلال گفت: کاش دروازه‌بان تيم استقلال قبل از شروع فصل شرط نمي‌کرد که مثلاً رحمتي برود، چون با داشتن رقيبي نظير او پيشرفت مي‌کرد.
منصور رشيدي ساليان زيادي را به عنوان دروازه‌بان و مربي در تيم استقلال حضور داشته است. اين پيشکسوت آبي با ابراز ناراحتي از شرايط کنوني اين باشگاه گفت: «هر روز پيگير اخبار استقلال هستم. حجم بالاي بدهي‌ها و افزايش مسخره قيمت‌ها کار را براي مديران اين باشگاه بسيار سخت کرده است. متأسفانه دلالان حاضر در فوتبال همانند دلالان بازار خودرو و مسکن و ساير اقلام مورد نياز مردم هر طور که دوست دارند، رفتار مي‌کنند و نمي‌دانم چرا هيچ اراده‌اي براي برخورد و جلوگيري از اين پديده‌هاي شوم وجود ندارد و کام مردم هر روز تلخ‌تر مي‌شود. در مملکت ما ميانگين درآمد سالانه يک کارگر که در عمق چندصدمتري و در معدن کار مي‌کند به ۳۰ ميليون تومان نمي‌رسد، آن‌وقت يک بازيکن فوتبال خواهان قرارداد چند ميليارد توماني مي‌شود. اين پول‌ها از بيت‌المال هزينه مي‌شود و مسلماً پروردگار هم راضي نيست کسي که روزي چند ساعت در عمق زمين مشغول کار سخت است دستمزد يک سالش اندازه دستمزد يک هفته فوتباليستي باشد که روزي يک تا دو ساعت فعاليت ورزشي انجام مي‌دهد. صدالبته بايد تأکيد کنم فوتباليست خوب و فوتباليست با‌استعداد لايق کسب درآمدي بالاست، اما فاصله‌اي که از نظر کسب درآمد در کشور ما به‌وجود آمده با هيچ منطقي سازگاري ندارد. دلالان فوتبال بازار را شلوغ مي‌کنند، چون خودشان در قرارداد‌ها ذي‌نفع هستند و حدود ۱۰ درصد از کل قرارداد يک فوتباليست را مي‌گيرند. شنيده‌ام ما در همين فوتبال دلالي داريم که درآمد سالانه اش بالاي ۳۰، ۴۰ ميليارد تومان است. البته ما بخيل نيستيم حتماً ذکاوت کسب درآمد بالا را دارند.»
سنگربان اسبق تيم ملي در خصوص اوضاع تيم استقلال در آستانه حضور در ليگ قهرمانان آسيا گفت: «کاش دروازه‌بان تيم قبل از شروع فصل شرط نمي‌کرد که مثلاً رحمتي برود، چون با داشتن رقيبي نظير او پيشرفت مي‌کرد و نداشتن رقيب باعث پسرفت خودش، دريافت گل‌هاي کمرشکن، شکست برابر پرسپوليس در بازي رفت، از دست دادن پيروزي مقابل پرسپوليس در بازي برگشت، از دست دادن پيروزي در چند بازي ليگ برتر و در نهايت از دست دادن قهرماني در جام حذفي با دريافت سه گل بد شد. مسلماً اگر استقلال قهرمان جام حذفي مي‌شد الان با روحيه‌اي بسيار بالاتر آماده سفر به قطر و انجام چهار بازي آسيايي بود. چه‌بسا فرهاد مجيدي هم مي‌ماند و به کارش ادامه مي‌داد. مانده‌ام اين چه وضعيتي است که سرمربي استعفا داده، اما ساير اعضاي کادرش قبول مسئوليت کرده‌اند. در اين سن و سال مانده‌ام بازيکناني که در طول مسابقات حرف از عشق به استقلال زده، خودشان را عاشق اين تيم و ارادتمند به هواداران معرفي کرده و بار‌ها لوگوي باشگاه استقلال را بوسه زده‌اند، چرا در اين بزنگاه در زرنگ‌بازي دست چرچيل را از پشت بسته‌اند! دستمزد خوب گرفتن حق تک‌تک اعضاي تيم استقلال است ولي با شانتاژ برخي دلال‌ها آقايان ندانسته و ناخواسته مشغول مکيدن خون باقي‌مانده در رگ‌هاي استقلال هستند. البته بايد ببينيم پيشکسوت اعظم باشگاه استقلال يعني جناب آقاي محمد نوري که درباره سير تا پياز اين باشگاه مدام در حال اداي بيانات کارشناسي هستند چه نظري در خصوص اين صحبت‌هاي من دارند. به هر حال اميدوارم ايشان با توجه به حضور سراسر افتخارآميز در تاريخ باشگاه استقلال و صحبت‌هاي بنده و امثال من رضايت خاطر داشته باشند!»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد