ورزش 3/ با وجود گذشت 5 روز از ديدار فينال جام حذفي، هنوز باشگاه استقلال قرارداد هيچکدام از بازيکنانش تمديد نکرده است.
هنوز به درستي مشخص نيست که فصل نقل و انتقالات در باشگاه استقلال به کدام سمت پيش مي رود و مسئولين اين تيم در حال مذاکره با چه اشخاصي هستند ولي آنچه که بديهي است اينست که اين باشگاه به صورت رسمي، تاکنون فقط با وريا غفوري و داريوش شجاعيان تمديد کرده و فقط موفق به جذب رشيد مظاهري شده است.
روز گذشته، آخرين فرصت استقلال براي ارسال ليست آسيايي به AFC بود که در آخرين لحظات خبر رسيد پنجره نقل و انتقالاتي اين باشگاه به دليل پرونده وينفرد شفر، بسته است و آبي پوشان نمي توانند در ادامه رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا، از بازيکنان جديد استفاده کنند البته هر چند که رشيد مظاهري تنها بازيکن جديد اين تيم است.
با اين حال، تيم استقلال بايد روز پنج شنبه عازم دوحه قطر شود ولي همچنان تکليف بازيکناني نظير علي کريمي، روزبه چشمي، محمد دانشگر و فرشيد اسماعيلي نامشخص است و ديروز حتي عارف غلامي هم با حضور در فدراسيون فوتبال به صورت تلويحي اعلام کرد که تمايل به جدايي از اين تيم و حضور در اروپا دارد.
جداي از اين، استقلال با مشکل ديگري هم روبرو شده است. حسين پورحميدي سنگربان دوم اين تيم، روز گذشته قصد داشت تا قراردادش را با اين تيم فسخ کند ولي از آنجايي که استقلالي ها نام او را به عنوان گلر دوم در ليست خود قرارداده اند، در صورت فسخ اين دروازه بان، استقلال با خطر حذف از آسيا روبرو مي شود چرا که حضور 3 گلر در فهرست هر تيمي الزامي است و استقلال نام حسيني، پورحميدي و انصاري را به عنوان 3 دروازه بان خود، در اين ليست قرار داده است.
با اين استراتژي که مديران استقلال پياده کرده اند و مزيد بر علت شدن بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتي، حال باشگاه براي تمديد با بازيکناني که قراردادشان به اتمام رسيده است، بيشتر از قبل زير فشار است. 
چيزي که واضح  مبرهن است، فرصت بسيار کم سعادتمند و ساير مديران اين باشگاه جهت تکميل تيم و توافق با بازيکنان ياد شده است. در حاليکه مجيد نامجومطلق وظيفه سنگين هدايت اين تيم در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا را برعهده گرفته است، اما هنوز تکليف نيمکت اين تيم براي فصل بعد نيز نامشخص است. اعضاي هيئت مديره از يک سو اعلام مي کنند که استراماچوني تنها گزينه آنها براي نشستن بر روي نيمکت تيم است و از سوي ديگر مشخص نيست اين سرمربي مي تواند مجوز حضور در ايران را کسب کند يا خير.
به طور کلي مي توان گفت که استقلال در اين ايام، روزهاي سردرگم و عجيبي را پشت سر مي گذارد. مديران اين باشگاه و در صدر آنها احمد سعادتمند نبايد در پشت وعده حضور استراماچوني در اين تيم مخفي شده و بايد هر چه سريعتر تکليف نيمکت اين تيم، جذب بازيکنان جديد، پنجره نقل و انتقالاتي و از همه مهمتر، تمديد با بازيکناني که قراردادشان به اتمام رسيده را روشن کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد