تسنيم/ ديدارهاي هفته دوم از مرحله گروهي ليگ ملت‌هاي اروپا با پيروزي مدافع عنوان قهرماني رقابت‌ها، تيم‌هاي ملي فرانسه، بلژيک و تساوي تيم ملي انگليس به پايان رسيد.
در آخرين شب از هفته دوم مرحله گروهي ليگ ملت‌هاي اروپا، سه‌شنبه شب 9 بازي برگزار شد که در مهمترين آنها تيم‌هاي ملي پرتغال، فرانسه و بلژيک به پيروزي رسيدند، انگليس به تساوي بسنده کرد و سوئد شکست خورد.
در گروه سوم از ليگ A، تيم ملي پرتغال که در شهر استکهلم ميهمان سوئد بود با گل‌هاي کريستيانو رونالدو ميزبان خود را با نتيجه 2 بر صفر شکست داد. رونالدو گل نخست خود را در دقيقه اول وقت‌‌هاي تلف شده نيمه اول و گل دومش را در دقيقه 72 به ثمر رساند تا مدافع عنوان قهرماني رقابت‌ها دومين برد متوالي‌اش را کسب کند و صدرنشين جدول بماند. تيم ملي سوئد از دقيقه 44 اين بازي با اخراج هافبکش، اسونسون 10 نفره به کار خود ادامه داد.  رونالدو با اين گل‌ها شمار گل‌هاي ملي‌اش را به 101 مورد افزايش داد.
در ديگر بازي اين گروه تيم ملي فرانسه در ورزشگاه استاده فرانس شهر پاريس دومين شکست تيم ملي کرواسي در اين دوره از رقابت‌ها را با نتيجه 4 بر 2 رقم زد.
کروات‌ها با گلزني دژان لاورن در دقيقه 17 پيش افتادند، اما آنتون گريزمان در دقيقه 43 کار را براي فرانسه به تساوي کشاند. تنها سه دقيقه بعد، ليواکوويچ بازيکن کروات‌ها در دقيقه اول وقت‌هاي تلف شده نيمه اول با گشودن دروازه تيم خودي، فرانسوي‌ها را پيش انداخت. 10 دقيقه پس از آغاز نيمه دوم برکارلو کرواسي را به بازي برگرداند و نتيجه را مساوي کرد، اما در شصت‌و‌پنجمين دقيقه بازي اوپامکانو گل سوم فرانسه را زد. گل اوليويه ژيرو در دقيقه 77 از روي نقطه پنالتي هم حسن ختام پيروزي فرانسوي در اين بازي پر گل بود. فرانسه در ديدار فينال جام جهاني 2018 نيز را همين نتيجه (4 بر 2) موفق به شکست کرواسي شده بود.
در جدول گروه دوم ليگ A، تيم‌هاي ملي پرتغال و فرانسه هر دو با شش امتياز اما برحسب تفاضل گل (پرتغال مثبت پنج و فرانسه مثبت چهار) به ترتيب در رده‌هاي اول و دوم قرار دارند و تيم‌هاي ملي سوئد و کرواسي هم بدون امتياز به ترتيب در رده‌هاي سوم و چهارم هستند.
و اما در گروه دوم ليگ A تيم ملي بلژيک در شهر بروکسل ميهمانش تيم ملي ايسلند را با نتيجه قاطع 5 بر يک در هم کوبيد. ايسلندي‌ها با گل فريديونسون در دقيقه 11 پيش افتادند، اما در ادامه بلژيک با گل‌هاي ويتسل در دقيقه 13، باتشواي در دقايق 17 و 69، مرتنس در دقيقه 50 و دوکو در دقيقه 80 پاسخ به سختي به گل تيم ميهمان داد.
در بازي ديگر اين گروه اما تيم ملي انگليس ميهمان دانمارک بود و در پايان به تساوي بدون گل رضايت داد. در جدول گروه دوم ليگ A بلژيک با شش امتياز، انگليس با چهار امتياز، دانمارک با يک امتياز و ايسلند بدون امتياز اول تا چهارم هستند.
نتايج ساير بازي‌‌هاي آخرين شب از هفته دوم مرحله گروهي ليگ ملت‌هاي اروپا به شرح زير است:
ليگ C
گروه يک
لوکزامبورگ صفر - مونته‌نگرو يک
قبرس صفر - آذربايجان يک
گروه دوم
ارمنستان 2 - استوني صفر
گرجستان يک - مقدونيه يک
ليگ D
گروه 2
سن‌مارينو صفر - ليختن‌اشتاين 2
هفته سوم مرحله گروهي ليگ ملت‌هاي اروپا از 19 مهر آغاز مي‌شود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد