ورزش 3/ يحيي گل‌محمدي برخلاف برانکو ايوانکوويچ بي علاقه به ايجاد تغييرات در ترکيب اصلي نيست.
پرسپوليسي ها از تصميمات يحيي گل‌محمدي براي بازي با التعاون تا حدي سورپرايز شدند. حضور پنج خريد جديد در ترکيب اصلي، مسئله‌اي نه چندان محتمل بود که به محقق شد و اتفاقا به نتيجه مطلوبي هم رسيد. 
حالا پرسپوليس در فاصله سه روز دوباره يک ديدار حساس مقابل حريف سعودي خواهد داشت و پرسش مهم يک دوراهي است که يحيي گل‌محمدي و دستيارانش بايد به آن پاسخ دهند: «بازي با ترکيب تيم برنده يا نه؟»
اين ۱۱ بازيکني است که در ديدار با التعاون فيکس بودند: «حامد لک، سيامک نعمتي، شجاع خليل زاده، محمدحسين کنعاني زادگان، سعيد اقايي، ميلاد سرلک، احمد نوراللهي، بشار رسن، احسان پهلوان، وحيد اميري و عيسي آل کثير». در طول بازي نيز آرمان رمضاني و اميد عاليشاه به ميدان فرستاده شدند.
 * خط پروازه؛ صفر درصد احتمال تغيير!
حامد لک گلر شماره ۸۱ پرسپوليس يکي از خريدهاي جديدي بود که در ديدار با التعاون فيکس شد. پرسپوليسي ها نگراني زيادي بابت عملکرد اين دروازه‌بان داشتند اما او دستکم در دو صحنه دروازه سرخ ها را نجات داد تا از عوامل پيروزي پرسپوليس و به زعم برخي از هواداران، بهترين بازيکن زمين لقب بگيرد. بنابراين خروج او از ترکيب را ميتوان غيرممکن تلقي و براي بازگشت رادوشوويچ به دروازه، احتمال صفر درصد را مطرح کرد.
* خط دفاعي؛ سيدجلال برمي‌گردد؟
پرسپوليس اگرچه توانست التعاون را شکست دهد و يک کلين شيت هم ثبت کند اما در خط دفاعي نقصان هايي جدي و اشتباهاتي فردي داشت. شجاع خليل زاده و محمدحسين کنعاني زادگان از توقف ميشل دوک بازماندند و حالا اين منطقه از زمين شايد مهم ترين چالش پرسپوليس در بازي برگشت باشد. اما روي نيمکت سيدجلالي حضور دارد که مي‌تواند به تيم کمک کند. هرچند که شايد باتوجه به اتفاقات بازي دربي، گل‌محمدي ترجيح بدهد که يک مدافع مياني را براي حفظ نتيجه در دقايق پاياني به زمين بفرستد. در دو پست دفاع کناري قرمزها الترناتيو خاصي را ندارند.
* خط هافبک؛ معماي کمال و اميد!
پرسپوليس در خط مياني ستارگان متعددي دارد که هر يک مي‌توانند ادعاي حضور در ترکيب اصلي را داشته باشند. گل‌محمدي در بازي قبلي تيمش را با چهار هافبک يعني ميلاد سرلک، احمد نوراللهي، بشار رسن و احسان پهلوان به زمين فرستاد که همگي نمايش قابل قبولي داشتند. با اين حال اميد عاليشاه و کمال کاميابي نيا روي نيمکت به عنوان بازيکناني باتجربه، آماده بازي در ترکيب اصلي هستند؛ آيا گل محمدي اين دو را به دو ستاره جديدش ترجيح خواهد داد؟
* خط حمله؛ رمضاني و عبدي پشت خط وحيد و عيسي!
پرسپوليس در مقابل التعاون با زوج عيسي آل کثير و وحيد اميري به ميدان رفت. عيسي که اولين بازي خود را با پيراهن پرسپوليس انجام مي‌داد، پرتلاش و دونده ظاهر شد اما آنچنان که بايد و شايد موثر نبود و سرانجام جاي خود را به آرمان رمضاني داد و او هم البته موفق به گلزني نشد. با اين حال گزارش ها از دوحه حاکي از آن است که يحيي قصد تغيير در ترکيب خط حمله اش را ندارد و با زوج وحيد اميري و عيسي آل کثير به استقبال بازي دوم مي‌رود.
* روي نيمکت؛ چرا يحيي پنج تعويض نميکند؟
البته که کادرفني بيش از هر شخص ديگري به تيم نزديک است و شرايط بازيکنان را مي‌داند اما پرسش اصلي اين است که چرا يحيي گل‌محمدي علاقه چنداني به تغيير در ترکيبش ندارد؟ در بازي با التعاون نخستين تعويض در دقيقه ۷۸ رقم خورد و در نهايت نيز بازي با دو تغيير به پايان رسيد. حالا نفرات پرسپوليس روي نيمکت را بررسي کنيم؛ بوژيدار رادوشوويچ، سيدجلال حسيني، کمال کاميابي نيا، اميد عاليشاه، سعيد حسين پور، امير روستايي ومهدي عبدي.
با اين حال شايد نکته اصلي اين باشد که اعتماد به تيم برنده در تورنمنت هايي که بازي ها فشرده برگزار مي‌شوند، با تبعاتي همراه باشند. خصوصا اين که پرسپوليس ۹ بازيکن خود را در قطر همراه ندارد و هر مصدوميت و محروميت، ممکن است ماموريت صعود آن ها را به مخاطره بياندازد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد