نماد آخرین خبر

ترکیب احتمالی استقلال مقابل پاختاکور

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
ترکیب احتمالی استقلال مقابل پاختاکور

ورزش 3/ استقلالي‌ها براي حضور در جمع 8 تيم برتر آسيا بايد از سد پاختاکور ازبکستان بگذرند و در ميان سرمربي آبي‌ها به صورت قطعي نمي‌تواند از وريا غفوري و هروويه ميليچ در ترکيب تيم خود بهره ببرد.
پس از دو هفته اردو در دوحه قطر و دو مسابقه مقابل الشرطه عراق و الاهلي عربستان، حالا آبي‌ها در تورنمنت فشرده ليگ قهرمانان آسيا امشب بايد در يک هشتم نهايي به مصاف پاختاکور ازبکستان بروند؛ فشردگي که باعث شده است تا مصدوميت‌ها بيشتر شده و بازيکنان فرصت کمي براي ريکاوري داشته باشند. هر چند طبق معادلات تا روز پاياني مرحله گروهي الهلال عربستان حريف استقلال بود اما حذف اين تيم به واسطه کرونا باعث شد تا شاگردان نامجومطلق در اين مرحله رقيب قهرمان ازبکستان شوند.
حالا امشب نامجومطلق در سومين تجربه سرمربيگري‌اش، کار دشواري را مقابل پاختاکور دارد چرا که وي در چالشي بزرگ بايد بدون حضور کاپيتان اول تيم خود حضور پيدا کند؛ چرا که وريا غفوري به دليل آسيب ديدگي از ناحيه همسترينگ نمي‌تواند امشب براي تيمش به ميدان برود تا انتخاب جايگزين براي او چالشي سخت و دشوار باشد. همچنين هروويه ميليچ مدافع کروات آبي‌ها هم به دليل محروميت امروز غايب خواهد بود.
با اين حال در ترکيب امروز استقلال همچون ديدارهاي داخلي سيدحسين حسيني دروازه بان است و وي امروز در غياب غفوري مسئوليت سنگين کاپيتاني را هم برعهده دارد و بازوبند را به بازو خواهد بست؛ در خط دفاعي احتمالا شاهد تشکيل زوج عارف غلامي و روزبه چشمي در پست دفاع وسط خواهيم بود. در غياب وريا غفوري احتمالا محمد دانشگر در پست دفاع راست به ميدان مي رود و و در شبِ محروميت هرويه ميليچ احتمالا ميلاد زکي‌پور مدافع چپ آبي ها است.
با يک تغيير مهم نسبت به ديدار با الاهلي، احتمالا امشب ارسلان مطهري نيمکت‌نشين مي‌شود و سيستم استقلال به بازي با دو مهاجم تغيير وضعيت مي‌دهد؛ در اين حالت مسعود ريگي، علي کريمي و فرشيد باقري مثلث ميانه زمين استقلال را در ديدار امشب شکل خواهند داد و فرشيد اسماعيلي نيز جلوي اين سه بازيکن در نقش هافبک بازيساز به کار خود ادامه مي‌دهد؛ البته که با حضور باقري، علي کريمي نيز فرصت بيشتري براي حضور در حملات پيدا مي‌کند. در اين شرايط مهدي قايدي و شيخ دياباته هم در نقش زوج آتش استقلال به ميدان مي‌روند تا سيستم 2-4-4 نامجومطلق اين‌چنين چينش شود.
ترکيب احتمالي استقلال مقابل پاختاکور:

سيدحسين حسيني، محمد دانشگر، عارف غلامي، روزبه چشمي، ميلاد زکي‌پور، علي کريمي، مسعود ريگي، فرشيد باقري، فرشيد اسماعيلي، مهدي قايدي و شيخ دياباته.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره