خبر ورزشی/ برگ سبز مدیرعاملی مدیر وعده‌ها، پیش از اینکه به شش ماهگی برسد با اولین نسیم خزان در مهرماه آخرین پاییز قرن سیزدهم خشکید و افتاد و حتی زمستان ۱۳۹۹ را هم ندید.
احمد سعادتمند در بلبشوی مدیریتی استقلال پیش از فرا رسیدن سال ۱۳۹۹ از سوی مدیران ارشد وزارت ورزش برای نشستن روی صندلی مدیرعاملی باشگاه استقلال انتخاب شد. کسی که پیشتر (اواخر سال ۱۳۹۷) زمینه حضورش در این مسند چیده شده بود ولی با حکم ریاست هیئت مدیره آمد و تا اردیبهشت سال ۱۳۹۸ هم بیشتر تاب بودن در محیطی که اسماعیل خلیل زاده در آن باشد را نداشت و رفت!
اما چرا سعادتمند همان اسفند ۱۳۹۸ که علی فتح‌ا... زاده پس از ۱۶ روز مدیرعاملی از سمت خود استعفا کرد به این عنوان انتخاب نشد را باید به وضعیت آن روز‌های کشور در اوج بحران کرونا و سردرگمی مسئولان وزارت بهداشت، ورزش و مجموعه دولت ربط داد. سرانجام سعادتمند پس از کش و قوس‌های فراوان و با شروطی که برای عدم دخالت در کارش از سوی وزارتخانه خواست، به تاریخ ۱۱ فروردین‌ماه سال جاری به عنوان مدیرعامل باشگاه معرفی شد. او چند شب پس از آن با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی وعده‌هایی داد که با وضعیت باشگاهداری دولتی در ایران و نبود زیرساخت‌های لازم تا حد زیادی رؤیاپردازانه به نظر می‌رسید. همان روز‌ها نیز افرادی مانند بهتاش فریبا، علی نظری‌جویباری، امیررضا واعظی‌آشتیانی، حسن روشن، کاظم اولیایی و خیلی از مدیران و پیشکسوتان باشگاه آن‌ها را غیر عملی و ناممکن دانستند و البته چه درست!
سعادتمند معتقد بود اگر ساختار باشگاه استقلال در کشور درست باشد او می‌تواند با راه‌اندازی تعاونی و دادن کارت هواداری به هواداران خدماتی اینچنینی را به آن‌ها بدهد. او وعده کرد برای هوادارانی که می‌خواهند ازدواج کنند جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج بدهد، وعده داد استادیومی اختصاصی برای استقلال بسازد که دیگر نیازی به هتل رفتن نداشته باشند. گفت می‌تواند با خصوصی کردن استقلال، این مجموعه را خودکفا کرده و از کنارش تیم‌های دیگر ورزشی را هم راه‎اندازی کند که البته استثنائا در کشتی این اتفاق رخ داد که بسیاری آن را به مازندرانی بودن اصلیت سعادتمند ربط دادند. گر چه او به فریده شجاعی نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال هم وعده داده بود تیم بسکتبال بانوان استقلال را راه‌اندازی کند ولی همچنان همسر مرحوم پورحیدی در انتظار زنگ تلفن برای دعوت به همکاری است! توزیع پفک آبی برای هواداران استقلال و غیره، از این دست وعده‌ها کم نبودند که البته بزرگترین ادعا به بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی و پس از ناکامی در آن به خدمت گیری الکساندر نوری بود! عقد قرارداد‌های مالی برای حمایت از تیم تقریباً به عادت هفتگی هواداران تبدیل شده بود ولی اثرات مالی اش خیلی در تیم دیده نشد. کما اینکه خارجی‌های استقلال همواره با اعتراض می‌توانستند بخشی از حق و حقوق عقب افتاده‌شان را دریافت کنند. به نظر می‌رسد برگ سبز مدیرعاملی مدیر وعده‌ها، پیش از اینکه به شش ماهگی برسد با اولین نسیم خزان در مهرماه آخرین پاییز قرن سیزدهم خشکید و افتاد و حتی زمستان ۱۳۹۹ را هم ندید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید