نماد آخرین خبر

آخرین تلاش‌های رقبای پرسپولیس

منبع
اعتماد
بروزرسانی
آخرین تلاش‌های رقبای پرسپولیس

اعتماد/ 3 ساعت مانده به شروع بازي پرسپوليس و النصر در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا خبر رسيد که عيسي آل‌کثير بهترين مهاجم پرسپوليس و يکي از عوامل اصلي رسيدن تيم به نيمه نهايي با محروميت ۶ ماهه مواجه شده است. دليلش شادي پس از گل او مقابل پاختاکور بود. اين محروميت ابعاد گوناگوني داشت که يکي از وجهه‌هايش خيلي زود پررنگ‌تر از بقيه شد.

در فاصله بين بازي پاختاکور و پرسپوليس پيج‌هاي هواداري منتسب به باشگاه استقلال با مخاطبان ميليوني از هواداران خواسته بودند که با کامنت گذاشتن در پيج اي‌اف‌سي و گوشزد کردن نژادپرستانه بودن شادي پس از گل عيسي آل‌کثير او را محروم کنند. گرچه به نظر مي‌رسد حتي اگر آنها هم اين کار را نمي‌کردند، تيم عربستاني چنين فرصتي را براي ضربه زدن به رقيبش در فينال از دست نمي‌داد ولي کار برخي هواداران استقلال همانند يک حرکت نمادين و فارغ از نتايجش با واکنش بسيار تند پرسپوليسي‌ها و حتي بعضا برخي افراد غيرفوتبالي مواجه شد.
البته اين تنها تلاش هواداران استقلال براي ضربه زدن به تيم رقيب نبود و آنها با کامنت‌گذاري ده‌ها هزار نفره در پست‌هاي اي‌اف‌سي و باشگاه النصر چنين القا کردند که پرسپوليس با بازيکنان غيرقانوني در مسابقات حاضر شده است. هواداران استقلال معتقدند، پرسپوليس بابت بسته شدن پنجره نقل ‌و انتقالاتي‌اش با شکايت برانکو نمي‌توانسته قرارداد جديد با بازيکنان جديد امضا کند و فدراسيون فوتبال به شکلي غيرقانوني قرارداد خريدهاي تازه پرسپوليس را ثبت کرده است. در سمت مقابل مديران حقوقي پرسپوليس تاکيد دارند که آنها همه قراردادهاي‌شان را تا ۱۵ شهريور به ثبت رسانده بودند و پنجره نقل‌ و انتقالاتي تيم از ۲۲ شهريور بسته شده است.
به هر حال خبررساني هواداران استقلال درنهايت موجب شد، تيم النصر در پايان بازي با پرسپوليس رسما بابت همين مساله به کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايت کند و از آنجايي که مسائل حقوقي در فوتبال ايران هميشه ناگفته‌هايي دارد که ممکن است بعدا رو شود و باتوجه به اتفاقي که براي آل‌کثير رخ داد و نفوذ تيم‌هاي عربستاني در اي‌اف‌سي حالا هواداران پرسپوليس ته دل‌شان کمي استرس دارند که مبادا اتفاق عجيبي براي تيم‌شان رخ بدهد.
در اين بين آنها شديدترين حملات را عليه اردوگاه هواداران رقيب سازماندهي مي‌کنند و آنها را «خائن» و «وطن‌فروش» مي‌نامند. حال فارغ از اينکه اطلاق چنين لفظ‌هايي در بستر بازي‌هاي باشگاهي محلي از اعراب ندارد و بيشتر ناظر به عصبانيت است نه منطق، بايد ديد آيا باشگاه عربستاني مي‌تواند مشکلي براي پرسپوليس درست کند يا خير. برخي کارشناسان حقوقي مستقل خارج از باشگاه پرسپوليس اعلام کردند اگر طبق آنچه باشگاه گفته همه قراردادهاي بازيکنان جديد تا پيش از تاريخ ۲۲ شهريور ثبت شده باشد پرسپوليس هيچ مشکلي ندارد و جاي نگراني نيست.گفته مي‌شود،کنفدراسيون فوتبال آسيا بابت اعتراض النصري‌ها از فيفا استعلام کرده و امروز(سه‌شنبه) راي نهايي در اين مورد صادر مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره