خبر ورزشی/ مشکلات پرسپولیس و استقلال دومینووار به هم مربوط است و ریشه در گذشته‌ها دارد اما اگر مثلاً امروز بخواهند قراردادها را کم کنند ۱۰‌تا مشکل جدید ایجاد می‌شود.
حداقل هزار بار نوشته‌ایم که مدیران خوبی برای پرسپولیس و استقلال انتخاب نمی‌شوند و حالا - مثل تمام سال‌های گذشته - آفتاب آمده است دلیل آفتاب.
در پرسپولیس و استقلال که مهمترین تیم‌های این مملکت هستند هرکس که می‌آید به صورت کاملاً جوگیرانه و سلیقه‌ای قرارداد می‌بندد. یک بازیکن ۷۰ درصدی قراردادش ۲/۵ میلیارد است و بازیکن ۷۰ درصدی دیگر ۵ میلیارد! برای یک نفر ۳ میلیارد پول رضایت‌نامه می‌دهند که طرف کلاً نیمکت‌نشین می‌شود و دیگری با صفر تومان می‌رود بدون آنکه یک ریال هم به باشگاه برسد. قرارداد ۲/۷ میلیاردی بازیکنی که نفوذ فراوانی دارد پاره می‌شود و ناگهان به ۱۴ میلیارد می‌رسد و تازه نیش آقای مدیرعامل تا بناگوش باز می‌شود. انگار که مثلاً با یک جوان آینده‌دار و رو به رشد که می‌خواهد لژیونر شود قرارداد بسته است! از این مثال‌ها حداقل ۲۰ تای دیگر هم می‌توان آورد که همگی نشان‌دهنده ضعف مدیریت است و هیچ چیز دیگری نیست. الان آقای سمیعی آمده‌اند پرسپولیس و می‌خواهند با فساد مبارزه کنند که خیلی هم حرف قشنگی است اما چطوری؟ مگر سمیعی می‌تواند کل ارکان پرسپولیس را زیر و رو کند؟ مگر مدیر بعدی استقلال می‌تواند همه قراردادها را از نو بنویسد؟ اصلاً این کارها شدنی است؟
مشکلات پرسپولیس و استقلال دومینووار به هم مربوط است و ریشه در گذشته‌ها دارد اما اگر مثلاً امروز بخواهند قراردادها را کم کنند ۱۰‌تا مشکل جدید ایجاد می‌شود. در واقع روزی که مدیر قبلی نباید قرارداد ۲ میلیاردی را ۸ میلیارد می‌کرد کسی نبود گوشش را بکشد و حالا ویرانه‌ای تحویل مدیران جدید شده و از دست کسی هم کاری برنمی‌آید. تازه یکی مثل سمیعی بعد از ۳ ماه می‌فهمد در پرسپولیس چه خبر است! از همان خبرهای عجیبی که در استقلال هم هست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید