طرفداری/ با حذف علیرضا فغان از لیست داوران بین المللی ایران، دو کمک داور ایرانی هم از لیست داوران دارای شانس حضور در جام جهانی حذف می شوند. 
خبر حذف علیرضا فغانی از لیست داوران بین المللی ایران و اضافه کردن نام علی اصغر مومنی به جای او به لیست داوران ایرانی، جامعه داوری را شوکه کرد.
در حالی که از اولین روز انتخاب فریدون اصفهانیان به عنوان سرپرست کمیته داوران شایعه حذف نام علیرضا فغانی به گوش می رسید، عصر امروز این خبر به صورت غیر رسمی در محافل فوتبالی پیچید که کمیته داوران نام علی اصغر مومنی را جایگزین علیرضا فغانی کرده است.
علیرضا فغانی داور ایرانی ساکن استرالیا حضورش به اتفاق منصوری و ابوالفضلی دو کمک داور ایرانی در جام جهانی قطر قطعی شده بود اما حالا با خروج نامه فغانی از لیست بین المللی ایران دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که کمک های ایرانی فغانی رنگ جام جهانی را ببینند.
جامعه داوری ایران به همین راحتی یک موقعیت ممتاز بین المللی را از دست داد. شاید تا ۱۰ سال دیگر هم فوتبال ایران به موقعیتی نرسد که تیم داوری ایران مدعی قضاوت در فینال جام جهانی باشد.
با این تصمیم عجیب فریدون اصفهانیان، قطعا علیرضا فغانی آسیب نمی بیند چرا که او از استرالیا وارد لیست بین المللی می شود اما با این تفاوت که با تیم داوری استرالیا حضور در جام جهانی را تجربه می کند و دو کمک داور ایرانی ناچارند در یک تیم آسیایی دیگر قرار بگیرند، تیمی که بدون فغانی حضورش در جام جهانی تضمین شده نیست.
معلوم نیست چرا منصوری و ابوالفضلی دو کمک مطرح و موفق علیرضا فغانی که به اتفاق او یک تیم قدرتمند جهانی را تشکیل داده بودند و شانس حضور در فینال جام جهانی را داشتند، باید قربانی تسویه حساب با علیرضا فغانی شوند؟
جالب اینجاست که بعضی ها در تماس با داوران سرشناس از آنها خواسته اند به نفع فغانی اظهارنظر نکنند و به چند داور بازنشسته که ناظر بازی های لیگ برتر هستند گفته اند اگر با رسانه ها حرف زدند بگویند معرفی مومنی به جای فغانی به نفع فوتبال ایران است و به جایگاه دو کمک داور ایرانی که در تیم داوری فغانی بودند، آسیب نمی زند اما جامعه داوری خوب می داند کمیته داوران با این کار ضمن حذف بی دلیل فغانی و محروم کردن ایران از داشتن داور ممتاز سطح اول جهان، به منصوری و ابوالفضلی هم ضربه زده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید