طرفداري/ با حذف عليرضا فغان از ليست داوران بين المللي ايران، دو کمک داور ايراني هم از ليست داوران داراي شانس حضور در جام جهاني حذف مي شوند. 
خبر حذف عليرضا فغاني از ليست داوران بين المللي ايران و اضافه کردن نام علي اصغر مومني به جاي او به ليست داوران ايراني، جامعه داوري را شوکه کرد.
در حالي که از اولين روز انتخاب فريدون اصفهانيان به عنوان سرپرست کميته داوران شايعه حذف نام عليرضا فغاني به گوش مي رسيد، عصر امروز اين خبر به صورت غير رسمي در محافل فوتبالي پيچيد که کميته داوران نام علي اصغر مومني را جايگزين عليرضا فغاني کرده است.
عليرضا فغاني داور ايراني ساکن استراليا حضورش به اتفاق منصوري و ابوالفضلي دو کمک داور ايراني در جام جهاني قطر قطعي شده بود اما حالا با خروج نامه فغاني از ليست بين المللي ايران ديگر هيچ تضميني وجود ندارد که کمک هاي ايراني فغاني رنگ جام جهاني را ببينند.
جامعه داوري ايران به همين راحتي يک موقعيت ممتاز بين المللي را از دست داد. شايد تا ۱۰ سال ديگر هم فوتبال ايران به موقعيتي نرسد که تيم داوري ايران مدعي قضاوت در فينال جام جهاني باشد.
با اين تصميم عجيب فريدون اصفهانيان، قطعا عليرضا فغاني آسيب نمي بيند چرا که او از استراليا وارد ليست بين المللي مي شود اما با اين تفاوت که با تيم داوري استراليا حضور در جام جهاني را تجربه مي کند و دو کمک داور ايراني ناچارند در يک تيم آسيايي ديگر قرار بگيرند، تيمي که بدون فغاني حضورش در جام جهاني تضمين شده نيست.
معلوم نيست چرا منصوري و ابوالفضلي دو کمک مطرح و موفق عليرضا فغاني که به اتفاق او يک تيم قدرتمند جهاني را تشکيل داده بودند و شانس حضور در فينال جام جهاني را داشتند، بايد قرباني تسويه حساب با عليرضا فغاني شوند؟
جالب اينجاست که بعضي ها در تماس با داوران سرشناس از آنها خواسته اند به نفع فغاني اظهارنظر نکنند و به چند داور بازنشسته که ناظر بازي هاي ليگ برتر هستند گفته اند اگر با رسانه ها حرف زدند بگويند معرفي مومني به جاي فغاني به نفع فوتبال ايران است و به جايگاه دو کمک داور ايراني که در تيم داوري فغاني بودند، آسيب نمي زند اما جامعه داوري خوب مي داند کميته داوران با اين کار ضمن حذف بي دليل فغاني و محروم کردن ايران از داشتن داور ممتاز سطح اول جهان، به منصوري و ابوالفضلي هم ضربه زده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد