آخرين خبر/ تغييرات صورت گرفته در فهرست تيم ملي عجايب انتخابهاي دراگان اسکوچيچ را بيشتر کرده است و بهتر است بگوييم که اسکوچيچ با اين ليست همه را سورپرايز کرده است.
به گزارش فوتبالي، هر زمان ليستي از تيم ملي در دوره هاي مختلف و سرمربيان مختلف منتشر مي شود، بحث و بررسي و انتقاد و تحليل درباره اين ليست پيش مي آيد اما بعضي وقتها نکاتي در ليست ديده مي شود که باعث تعجب همگان شده است.در اين گزارش عجايب ليست دراگان بررسي شده است.
چرا ساسان انصاري دعوت شده است؟
عجيب‌ترين نکته فهرست جديد تيم ملي که ديشب اعلام شد، دعوت مجدد از ساسان انصاري به تيم ملي بود. بازيکني که آمارش در فصل گذشته ليگ طوري نبود که بتوان دعوت او به تيم ملي را به واسطه آمارش توجيه کرد و براي خيلي‌ها اين سوال به وجود آمده که چرا او براي دومين بار به اردوي تيم ملي دعوت شده است. طبيعتا اين موضوع حرف و حديثهايي را به دنبال داشته است. اکثر گمانه‌زني‌ها حاکي از آن است که انتخاب انصاري بيشتر از آنکه به مسائل فني ربط داشته باشد ناشي از مسائل غيرفني است. اينکه ايجنت اين بازيکن، ايجنت اسکوچيچ هم هست. البته در در زمان کي‌روش هم يکي از نزديکان کي‌روش که بازيهاي دوستانه و کمپ‌ها را براي تيم ملي جفت و جور مي کرد در همان مقطع مديربرنامه سيد مهدي رحمتي بود که پس از ماجراهايي که بين رحمتي و کي روش پيش آمد، ايجنت رحمتي مجبور شد از او جدا شود. ممکن است دعوت شدن از انصاري ربطي به يکسان بودن ايجنت با اسکوچيچ نداشته باشد، اما در هر حال نوعي ابهام و علامت سوال را ايجاد کرده است که بايد خود اسکوچيچ درباره‌اش پاسخگو باشد.
مجتبي نجاريان از کجا آمد؟
ساسان انصاري اما تنها سورپرايز اسکوچيچ براي فهرست جديدش نبوده و حالا که مجتبي نجاريان به خاطر تست کرونا، حضور در اردوي تيم ملي را از دست داده، مهدي شيري جانشين او شده است. مدافع راستي که دعوتش به تيم ملي با واکنشهاي گسترده‌اي در فضاي مجازي روبرو شده و براي خيلي‌ها جاي سوال دارد که چطور شيري که در ليگ قهرمانان آسيا هم به دليل مصدوميت فرصت زيادي براي بازي پيدا نکرد، حالا تبديل به رقيب صادق محرمي شده است. گفته مي شود ايجنت او هم اسکوچيچ هم يکسان است که حضور او در ليست اوليه به همين ابهام ها مي افزايد که کرونا باعث شد نجاريان از ليست خط بخورد. نکته عجيب اين است که به جاي نجاريان، شيري را دعوت کرده که خود طرفداران پرسپوليس هم از دعوت شدن او به تيم ملي تعجب مي کنند چه برسد به طرفداران ديگر تيم ها و حتي کارشناسان!
دروازه بان هاي بهتري هم مي‌شد دعوت کرد
جدا از اين دو مورد، روي حضور پيام نيازمند و مظاهري در اردو هم مي‌توان بحث کرد. نيازمند چند ماهي است که از فرم خوبش فاصله گرفته و همين سه گل دريافت کرد.  رشيد مظاهري هم بعد از بازي مقابل فولاد در هفته آخر فصل گذشته ليگ برتر، ديگر در هيچ بازي رسمي به ميدان نرفته و شايد مي‌شد به جاي يکي از اين دو دروازه‌بان به حامد لک فرصت داد. دروازه‌باني که نمايش بسيار خوبي در ليگ قهرمانان داشت و دعوت نکردن او در اين اردو و اردوي قبلي باعث انتقاد شده است. البته به احتمال زياد در بازي مقابل بوسني، اميرعابدزاده درون دروازه ايران خواهد ايستاد.
علاقه ويژه اسکوچيچ به نورافکن
در خط مياني هم اميد نورافکن شرايطي مشابه پيام نيازمند داشته و در چند ماه گذشته از فرم خوبش فاصله گرفته منتهي اسکوچيچ اعتقاد ويژه‌اي به اين بازيکن دارد و گويا تحت هر شرايطي او را به تيم ملي دعوت خواهد کرد.
 اسکوچيچ مي توانست انتخابهاي بهتري مثل مسعود ريگي يا ميلاد سرلک داشته باشد. ضمن اينکه عدم دعوت از وريا غفوري به ليست تيم ملي هم باعث علامت سوال شده چرا که او در بازي استقلال مقابل الاهلي تا زماني که در بازي بود نمايش خوبي داشت و البته ديروز هم در بازي استقلال مقابل مس رفسنجان، غفوري هم نمايش خوبي داشت و هم به اسکوچيچ با نحوه شادي گلش پيام داد که او را دعوت کند اما اسکوچيچ، وريا غفوري را هم سورپرايز کرد. او اين کار را در مورد رامين رضاييان هم کرده هر چند شنيده شده او کلا بازي رامين رضاييان را قبول ندارد. 
اکبر ايماني آخرين سورپرايز
آخرين مورد عجيب فهرست تيم ملي، اکبر ايماني است. بازيکني که طرفدارانش او را يکي از بهترينهاي ليگ برتر در فصل گذشته مي‌دانند منتهي در ترافيک خط مياني و در شرايطي که نفراتي مثل اميد ابراهيمي و اشکان دژاگه جايي در تيم ملي ندارند، دعوت از ايماني اتفاق عجيبي در حد سورپرايز به نظر مي‌رسد. البته همانطور که خود اسکوچيچ و فدراسيون فوتبال اعلام کرده براي دعوت کردن از چند بازيکن سرشناس مشکلات و موانعي بوده که هنوز شفاف سازي نشده است. در هر حال ليست تيم ملي متعلق به سرمربي تيم ملي و مطابق با سليقه اوست و البته اگر اسکوچيچ با همين ليست و بازيکنان بوسني را شکست دهد يا بعدها بتواند تيم ملي را به جام جهاني 2022 قطر ببرد، کمتر کسي مي تواند از او انتقاد کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد