آخرين خبر/ سايت فوتبالي نوشت: رونالد کومان مربي هلندي در شروع فصل به خيلي از بازيکنانش گفته بود که بعيد است که فرصت نصيبشان شود و بهترين گزينه برايشان اين است که از باشگاه جدا شوند چون در پروژه او جايي ندارند.
کومان در شروع فصل شش بازيکن را به صورت ويژه در ليست سياه خود قرار داده و از آنها استفاده نمي کند. يکي از جالب ترين موارد مربوط به ماتيوس فرناندز برزيلي است که هنوز در ليست قرار نگرفته و باشگاه بارسا حتي برايش مراسم معارفه هم نگرفته است. کادر فني بارسا حس مي کند که اين بازيکن که نيم فصل در وايادوليد بازي کرده در سطح بازي در بارسلونا نيست آن هم در حالي که کاتالان ها براي خريد وي از پالميراس هفت ميليون يورو هزينه نکرده اند. ماتيوس در کنار اومتيتي مصدوم تنها بازيکناني هستند که در ده بازي رسمي فصل هنوز فرصتي نصيبشان نشده است. 
اما بازيکنان ديگري هم هستند که در ليست سياه کومان قرار دارند. ريکي پوج و کارلس آلنيا دو بازيکن آکادمي چنين شرايطي دارند. در حقيقت نيمکت نشيني آنها باعث شده تا از ليست تيم زير 21 سال اسپانيا هم خط بخورند. ريکي فقط سه دقيقه در اين فصل مقابل ختافه بازي کرده و آلنيا هم شش دقيقه مقابل ديناموکيف بازي کرد. البته کومان در شروع فصل به هر دو گفته بود که بايد جدا شوند.
جونيور فيرپو که در پست دفاع چپ بازي مي کند بازيکن ديگري است که در ليست سياه کومان قرار دارد. حتي مصدوميت آلبا هم درها را به رويش بازي نکرد و سرجينيو دست به پست دفاع چپ منتقل شد. جونيور فقط 29 دقيقه بازي کرده و احتمال جدا شدنش در زمستان زياد است. نفر ششم ليست هم مارتين بريتويت دانمارکي است که تنها مهاجم خالص بارسلوناست اما فقط 38 دقيقه بازي کرده است.  
کومان اميدوار است که در زمستان اين شش بازيکن جدا شوند تا براي بازيکنان مورد نظرش يعني ديپاي و اريک گارسيا باز شود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد