ایلنا/ سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاصله دو سال تا شروع جام جهانی به ارزیابی گروه‌های این رقابت‌ها در مرحله انتخابی پرداخت.
به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، قطر و فیفا هم‌زمان دو سال تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ را جشن می‌گیرند. قطر اولین کشور خاورمیانه و عرب است که میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود که نوید یک تجربه بی‌نظیر را می‌دهد.
این در حالی است که رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در بعضی مناطق از جمله قاره آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.
 در بیانیه کمیته سازماندهی جام جهانی در فاصله ۲ سال مانده تا شروع این رقابت‌ها آمده است: در میان بسیاری از ویژگی‌های متمایز، هواداران این فرصت را دارند که به طور بالقوه بیش از یک مسابقه در روز در مرحله گروهی را تماشا کنند که یک برنامه هیجان‌انگیز با چهار مسابقه روزانه دارد.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم‌چنین درباره وضعیت تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها نوشت: در گروه C تیم ملی فوتبال ایران یک بازی کم‌تر انجام داده است و با عراق صدرنشین ۵ امتیاز اختلاف دارد.
شاگردان اسکوچیچ این فرصت را دارند که در دور برگشت جبران مافات کنند. تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار دور برگشت برابر هنگ کنگ و در ادامه برابر کامبوج به میدان خواهند رفت. تیم ملی ایران تلاش می‌کند که برای سومین بار پیاپی به جام جهانی برسد. این در حالی است که عراق و بحرین نیز در این گروه وضعیت خوبی دارند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید