مهر/ تيم فوتبال استقلال در هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال ايران برابر تيم سايپا تن به شکست داد. آبي‌هاي پايتخت که روند رو به رشدي داشتند بعد از 10 هفته باخت را تجربه کردند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

در ادامه مسابقات هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال ايران تيم استقلال امروز شنبه ميزبان تيم سايپا بود که اين مسابقه با نتيجه يک بر صفر به سود سايپا تمام شد.
در اين بازي که از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه آزادي برگزار شد، حسين مالکي (۴۹) براي سايپا گلزني کرد. به اين ترتيب استقلال که آخرين بار در هفته دوم شکست خورده بود، با تکرار باخت بعد از ۱۰ هفته، شانس افزايش فاصله امتيازاتش با رقبا را از دست داد و با ۲۲ امتياز در صدر جدول باقي ماند.
استقلال با سرمربيگري محمود فکري با ترکيب رشيد مظاهري، وريا غفوري، محمد حسين مرادمند، محمد دانشگر، محمد نادري، مسعود ريگي (آرش رضاوند)، مهدي مهدي پور، داريوش شجاعيان (محمدحسين فلاح)، مهدي قايدي، ارسلان مطهري (فرشيد اسماعيلي) و شيخ دياباته اين مسابقه را برگزار کرد.
نيمه نخست اين مسابقه با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد. بهترين موقعيت استقلال در دقيقه ۱۸ به دست آمد. مهدي قائدي با حرکتِ در عرض، توپ را به سمت دروازه سايپا شوت کرد. محمدحسين اکبرمنادي دروازه بان سايپا توپ را با کف دست خود دفع کرد و توپ در ادامه به تيرک دروازه خورد. در دقيقه ۳۶ هم ناهماهنگي مدافع و دروازه بان سايپا باعث شد توپ به شيخ دياباته مهاجم استقلال برسد اما ضربه او از زاويه بسته به اوت رفت.
در نيمه دوم اين تيم سايپا بود که آبي پوشان را غافلگير کرد. حرکت مجيد علياري از سمت دفاع راست استقلال و پاس اين بازيکن به حسين مالکي در نهايت به شوت مالکي و گل نخست مسابقه تبديل شد.
بعد از اين گل، استقلال سراپا حمله شد و سايپا به ضد حملات چشم دوخت. مهدي قائدي در اين نيمه چند شوت به سمت دروازه سايپا زد که شانس‌هاي او بي نتيجه ماند. بهترين موقعيت استقلال در اين نيمه هم توسط قائدي رقم خورد. او پشت يک ضربه ايستگاهي ايستاد و ضربه خوبي به توپ زد اما دروازه بان سايپا با واکنش خوب ضربه قائدي را به کرنر فرستاد. در دقيقه ۹۲ بازهم استقلال توسط فرشيد اسماعيلي صاحب موقعيت خوب گلزني شد که دروازه بان سايپا آن‌را دفع کرد و توپ برگشتي را شيخ دياباته به گل تبديل نکرد.
ياسر همرنگ داور مسابقه در اين بازي به محمدحسين اکبرمنادي، مهيار جباري، رضا جعفري و حسين ماهيني از سايپا و محمد دانشگر، مهدي مهدي پور و محمد نادري از استقلال ‏‬کارت زرد نشان داد.
اين مسابقه در شرايطي آغاز شد که محمد دانشگر و داريوش شجاعيان در اقدامي پسنديده عکس سه پيشکسوت فوتبال ايران که به کرونا مبتلا شده‌اند را روي پيراهن خود به نمايش گذاشتند. حشمت مهاجراني سرمربي پيشين تيم ملي فوتبال ايران يکي از اين نفرات بود.
تصوير مهرداد ميناوند و علي انصاريان دو بازيکن پيشين پرسپوليس که اين روزها به علت مبتلا شدن به ويروس کرونا شرايط مساعدي ندارند هم روي پيراهن استقلالي‌ها نقش بسته بود.

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد