همشهري/ جام حذفي ايتاليا امسال سوژه‌ها و بازي‌هاي جذاب زيادي دارد. در دور قبل ميلان از اينتر باخت و حذف شد. در آن بازي زلاتان با لوکاکو درگير و از سوي اين بازيکن تهديد به قتل شد و هر دو يک بازي حذفي محروميت گرفتند. زلاتان در آن بازي اخراج هم شد و در نخستين بازي بعد از آن در ليگ مقابل بولونيا هم کارت قرمز دريافت کرد.

حالا اينتر که به‌سختي از سد همشهري‌اش گذشته، در نيمه‌نهايي و در داربي ايتاليا به قرعه يوونتوس خورده و اين بازي ساعت 23:15 امشب برگزار مي‌شود و ديگر فيناليست کوپا ايتاليا در بازي فرداشب بين آتالانتا و ناپولي مشخص خواهد شد. اينتر و ميلان که از خودشان ورزشگاه اختصاصي ندارند، در شرف ساخت ورزشگاه جديد 60هزار نفري هستند که نگهداري آن سالي 25ميليون هزينه در بر خواهد داشت.
ديدار امشب در کنار بازي لاتزيو- رم پرکينه‌ترين بازي باشگاهي در ايتاليا محسوب مي‌شود. لوکاکو و اشرف حکيمي از اينتر به‌دليل محروميت در اين ديدار حضور ندارند و جاي خود را به الکسيس و دارميان مي‌دهند؛ دي‌امبروزيو هم همچنان مصدوم است اما اين بازيکن متعصب به‌تازگي به تمرينات گروهي برگشته است. در اردوي يووه تنها يک غايب وجود دارد؛ ديبالا که البته زيرنظر ساري و پيرلو هرگز بازيکن ثابت ترکيب نبوده است. سامي خديرا هم پس از دوره‌اي طولاني که اصلا به بازي گرفته نمي‌شد به‌عنوان بازيکن آزاد به هرتابرلين اهدا شد.
بوفون هم طبق معمول در بقيه بازي‌هاي جام حذفي درون دروازه قرار مي‌گيرد. بازي‌هاي اين مرحله رفت‌وبرگشتي است پس فرصت جبران براي هر دو تيم وجود خواهد داشت. يووه در 6بازي اخير يک باخت و 5برد داشته اما اينتر 2 بازي را مساوي کرده و بقيه را برده.
يووه که 14قهرماني دارد فصل قبل در فينال باخت و حالا مي‌خواهد آن باخت و شکست 2 هيچ مقابل اينتر در همين ژانويه 2021 را جبران کند. اينتر بعد از بايرن‌مونيخ بهترين خط حمله کل 5 ليگ برتر اروپا را از زمان بازگشايي فوتبال پس از قرنطينه کرونا در اختيار دارد. در 252رويارويي گذشته 112برد سهم يووه شده و اينتر تنها 78بار به پيروزي رسيده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد