آخرين خبر/ فدراسيون فوتبال و تيم ملي در يکي از حساس ترين مقاطع تاريخي قرار دارند.
به گزارش فوتبالي، صحبت درباره مشکلات مالي فدراسيون فوتبال در آستانه رقابتهاي حساس مرحله مقدماتي جام جهاني در منامه بحرين به يک داستان تکراري تبديل شده است. 
مجموعه‌اي که شهاب الدين عزيزي خادم آن را تحويل گرفته است آنقدر از مديريت قبلي بلايا و اتفاقات بد افتاده است که او را بايد بدشانس ترين و بدبيارترين رييس فدراسيون فوتبال در شرايط کنوني ناميد. اگر چه رئيس فدراسيون فوتبال قبل از عيد توانست حساب فدراسيون فوتبال را که به دليل بدهي مالي بسته شده بود و مشکلات مالياتي را حل کند، اما مشکلات مالي فدراسيون بسيار فراتر از چيزي است که عزيزي خادم و معدود کساني که با خودش به فدراسيون فوتبال برده است، فکر مي کردند و همين باعث شده که عزيزي خادم خودش براي حل مشکلات وارد عمل شود. 
حجم مشکلات زياد است. جدا از ماجراي عجيب بدهي فدراسيون فوتبال به شرکت شستا که باعث شد سند ساختمان فدراسيون و حدود 3 دانگ از سند ملک باشگاه پرسپوليس به نام شستا زده شود، ماجراي شکايت مارک ويلموتس و دستيارانش دغدغه بزرگ ديگر فدراسيون فوتبال است که اگر دادگاه عالي ورزش به سود مربي بلژيکي راي دهد، آن وقت خسارتي بالاي 100 ميليارد تومان به فدراسيون فوتبال بخورد و البته کمر فوتبال ملي از اين اتفاق خواهد شکست.
در اين شرايط که تيم ملي فوتبال به حمايت نياز دارد، هنوز خبري از حمايت هاي هميشگي در سالهاي گذشته نيست و نگاهي که قبلا به تيم ملي مي شد، حالا کمتر وجود دارد يا اصلا وجود ندارد. تيم ملي تنها متعلق به فدراسيون فوتبال نيست و متعلق به همه مردم است و بايد از اين تيم حمايت شود. در شرايطي که در حساب فدراسيون فوتبال زير 25 ميليون تومان پول هست، چطور بايد انتظار داشت که بتوان تيم ملي خوبي را مهياي 4 بازي در منامه که دو بازي اش سخت است، آماده کرد؟ 
عزيزي خادم به عنوان يک مدير اقتصادي وصنعتي وارد فوتبال شده و حالا رييس فدراسيون فوتبال است، براي حل مشکلات مالي متعدد مجموعه‌اش، تنها دست بکار شده و دست تنهاست و البته به نظر مي رسد تيم ملي هم تنهاست و کسي به فکر اين تيم نيست. هر چند نوبخت از طرف دولت قول همکاري داده اما وزارت ورزش و جوانان هم بايد علاوه بر کمک دولت به فدراسيون فوتبال کمک کند تا تيم ملي براي حضور در منامه تجهيز شود. کميته ملي المپيک، ديگر نهادهايي که مي توانند به تيم ملي کمک کنند و همچنين کارخانه جات صنعتي و شرکتهاي دولتي و نيمه دولتي که تيمداري مي کنند و باشگاه دارند بايد وارد شوند و به فدراسيون فوتبال کمک کنند تا تيم ملي فوتبال ايران بتواند به مرحله بعدي مقدماتي جام جهاني و در نهايت به خود جام جهاني صعود کند. 
عدم حضور تيم ملي در جام جهاني، باعث ياس و سرخوردگي بازيکنان و مربيان و اهالي فوتبال و افکار عمومي مي شود و يک رکود در فوتبال ملي و باشگاهي به وجود مي آورد که ضررش که براي همه است و همانطور که گفتيم رسانه هاي ورزشي و تخصصي فوتبال هم از اين اتفاق ضرر مي کنند. 
عزيزي خادم تا کنون هواپيما، هتل و برخي امکانات را با پيگيريهاي خودش براي تيم ملي فراهم کرده که در ادوار گذشته روسا هيچ وقت چنين کارهايي نمي کردند. فدراسيون فوتبال آنقدر درگير بدهي هاي قبلي و فشارهاي مالي و غيرمالي است که رييس جديد حتي فرصت تغييرات را هم ندارد و همه تمرکزش را روي تيم ملي فوتبال ايران گذاشته و خودش همه امور تيم ملي را در دست گرفته است تا نشان دهد که چقدر فدراسيون فوتبال و تيم ملي تنهاست. شايد از نظر برخي چنين کاري عجيب باشد، اما اعتبار فدراسيون فوتبال و تيم ملي در سال گذشته پايين آمده که رييس فدراسيون فوتبال مجبور شده خودش وارد گود شود تا همه به اهميت تيم ملي و حساسيت وضعيت موجود پي ببرند. اگر اين وضعيت ادامه داشته باشد و تيم ملي تنها بماند، نبايد توقع صعود از تيم ملي داشت و آن هم آوار اين عدم صعود به ديگر آوارهاي ويرانه اي که تحويل عزيزي خادم شده است، اضافه مي شود. پس از اين اتفاق هم تواني براي آواربرداري وجود نخواهد داشت و دود اين عدم حمايت و تنهايي فدراسيون فوتبال و تيم ملي به چشمان فوتبال ملي و باشگاهي و هوادارانش مي رود. تيم ملي متعلق به همه است و اميدواريم که در روزهاي باقيمانده تا رقابتهاي تيم ملي در منامه، فدراسيون فوتبال و تيم ملي از تنهايي دربيايند و حمايت هاي لازم در راه صعود به مرحله بعدي رقابتهاي مقدماتي جام جهاني انجام و ديده شود بلکه به صعود به مرحله بعدي رقابتهاي مقدماتي جام جهاني و بعد خود جام جهاني 2022 قطر منجر شود!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد