خبر ورزشي/ رضا حسن زاده کاپيتان اسبق استقلال تهران مي‌گويد باخت به ذوب‌آهن در بدترين زمان ممکن رخ داد و اين مي‌تواند به قيمت از دست رفتن شانس قهرماني براي استقلال تمام شود.
رضا حسن زاده که سالها در خط دفاعي استقلال بازي و با اين تيم قهرماني آسيا را نيز کسب کرده در خصوص باخت آبي‌پوشان مقابل ذوب آهن در آستانه دربي با ما هم صحبت شد:
فکرش را مي‌کرديد استقلال در تهران به ذوب‌آهن ببازد؟
حقيقتاً تصور ما بر اين بود که با شرايطي که استقلال دارد ذوب آهن را به خوبي شکست دهد و مهياي بازي با پرسپوليس گردد اما در عين ناباوري مقابل تيم اصفهاني غافلگير شديم و حرف زيادي براي گفتن نداشتيم و اين اتفاق در بدترين زمان ممکن رخ داد.
به نظر شما چرا بازيکنان استقلال نتوانستند طراوت بازي در ليگ قهرمانان آسيا را نشان دهند؟
معتقدم که خستگي مهمترين عامل شکست استقلال بود و بازيکنان طوري در زمين مي‌دويدند که انگار به پاهايشان وزنه بسته شده بود. غيبت يکي دو بازيکن اصلي هم مزيد بر علت شد تا استقلال نتواند به خواسته خودش برسد در کل بازي استقلال در دربي کاملا نااميد کننده بود.
از شانس خوب استقلال دو تيم سپاهان و پرسپوليس هم مساوي کردند.
بله اگر سپاهان يا پرسپوليس برنده مي‌شدند اين مسئله براي استقلال با باختي که مقابل ذوب‌آهن کسب کرد شرايط بسيار سختي را به وجود مي‌آورد اگر چه حالا هم شانس قهرماني استقلال کاهش يافته و بايد منتظر روزها و بازي‌هاي آينده باشيم.
بازي بعدي استقلال مقابل پرسپوليس در دربي تهران است اين بازي را چطور مي‌بينيد؟
دربي با ساير بازي‌ها فرق مي‌کند اينکه پرسپوليس شرايط فني خوبي دارد و استقلال به ذوب‌آهن باخته است دليلي نمي‌شود که حتماً در بازي دربي هم شرايط به همين منوال باشد چه بسا استقلال با ارائه يک بازي خوب و هدفمند بتواند پرسپوليس را شکست دهد و اين امر دور از ذهن نيست.
پيش بيني شما از بازي استقلال و پرسپوليس چه نتيجه اي است؟
واقعا نمي‌شود نتيجه اين بازي را پيش بيني کرد اما فرهاد مجيدي نشان داده که اهل بازي دفاعي نيست و تيمش را هجومي‌به ميدان مي‌فرستد. به اعتقاد من اين بازي هم خوب و پر گل شود و اميدوارم نتيجه نهايي در راه قهرماني به سود استقلال رقم بخورد
اما استقلال مقابل ذوب‌آهن نشان داد که ضعف‌هاي زيادي دارد.
بله وظيفه کادر فني است که در اين چند روزه روي نقاط ضعف بچه‌ها کار کند و تيم آماده را راهي جدال با پرسپوليس نمايد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد