طرفداری/ آخرین باری که یک نفر گفته بود حریف ایران را مثل کف دست می شناسد، خاطره تلخی در ذهن فوتبالدوستان ایران به جای گذاشت!
در آستانه بازی ایران و بحرین، دراگان اسکوچیچ امروز در کنفرانس خبری پیش از این بازی و در جمع خبرنگاران گفت: بحرین را مثل کف دست می شناسد!
دراگان اسکوچیچ به خبرنگاران بحرینی حاضر در کنفرانس خبری بازی ایران و بحرین، گفت:
 تیم ملی کشور شما را مثل تیم خودم، مثل کف دستم می شناسم.
این حرف خیلی ها را یاد ادعای افشین قطبی انداخت. امپراتور سابق سرخ ها که با قلب شیر و ادبیات حماسی اش پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرد، بعدها در تیم ملی تبدیل به امپراتور وعده ها شد.
وقتی تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی 2010 در ورزشگاه آزادی به عربستان باخت، در حالی که ایران هنوز شانس صعود را به طور کامل از دست نداده بود، علی کفاشیان که به گفته خودش اختیار لیوان دستش را هم نداشت، به دستور علی آبادی که بعدها ادعا کرد از احمدی نژاد و سعیدلو دستور گرفته بوده، علی دایی را برکنار کرد و تیم ملی را برای بازی دوستانه بعدی به اریش روته مولر، دستیار آلمانی علی دایی سپرد. چند هفته بعد محمد مایلی کهن سرمربی تیم ملی شد اما درگیری او با امیر قلعه نویی و ادبیات نامناسبی که در این دعوا به کار برده شد (گروهبان قندلی و ...) کار را به جایی رساند که محمد مایلی کهن 16 روز پس از دریافت حکم سرمربیگری تیم ملی، استعفا کرد و این بار افشین قطبی که قبل از علی دایی نامزد هدایت تیم ملی بود، سرمربی ایران شد.
افشین قطبی با وعده بردن دو کره، هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. او ادعا کرد هر دو کره (شمالی و جنوبی) را مثل کف دستش می شناسد اما او به ما نگفته بود که کف دست خودش را هم به درستی نمی شناسد!
ایران برای صعود باید یکی از دو کره شمالی یا جنوبی را می برد و با کره دیگر مساوی می کرد اما تیم ملی با قطبی مقابل هر دو کره متوقف شد. مساوی بدون گل مقابل کره شمالی و مساوی یک - یک مقابل کره جنوبی، تیم ملی را در گروه 5 تیمی در جای چهارم قرار داد. کره جنوبی و کره شمالی اول و دوم شدند و مستقیم به جام جهانی رفتند، عربستان سوم شد و به پلی آف قدم گذاشت و ایران هم بالاتر از امارات چهارم شد و شانس حضور در جام جهانی 2010 را از دست داد. علی دایی در دور رفت بازی ها، کره شمالی را برده و با کره جنوبی مساوی کرده بود و تکرار همین نتایج ما را همراه کره جنوبی به جام جهانی می فرستاد.
حالا کف دست اسکوچیچ ما را یاد کف دست افشین قطبی انداخته است. فقط خدا کند این کف دست مثل آن کف دست نباشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید