ورزش 3/ مشکلات مالی باشگاه استقلال تا حدی پیش رفته که شنیده می‌شود مسئولان باشگاه حتی پول خرید آب آشامیدنی برای تمرینات را هم ندارند!
تمرینات استقلال در شرایطی در تعطیلات لیگ برتر از یک هفته قبل شروع شده که این باشگاه با مشکلات مالی بسیار متعدد مواجه است. بعد از بازداشت اسماعیل خلیل‌زاده رییس هیات مدیره استقلال مدیران باشگاه دچار چالش های زیادی شدند و اختلافاتی که میان احمد مددی مدیرعامل و آصفی، عبدیان و نظری 3 عضو هیات مدیره پیش آمد باعث شد تا عملا هیچ کاری در باشگاه روی روال عادی پیش نرود.
حالا بعد از جلسه‌ای که هفته گذشته اعضای هیات مدیره و مدیرعامل استقلال با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش برگزار کردند و قرار بر این شد تا مدیران باشگاه با هم درباره مسائل مختلف تفاهم کنندو کارشان را پیش ببرند اما دیگر هیچ جلسه ای میان مدیران شکل نگرفته و کار به جایی رسیده که عادی ترین کارها در باشگاه هم روی زمین مانده است.
اصلی ترین موضوعی که باعث شده هیات مدیره و مدیرعامل استقلال از انجام امور روزمره عاجز بمانند، مشکلات مالی است. استقلال از ابتدای فصل مبالغ زیادی از اسپانسر خود دریافت کرده و حتی کمک های شخصی مثل پول هایی که علی نامداری به اعضای تیم پرداخت کرده نیز وجود داشته اما حالا حساب باشگاه استقلال خالی تر از همیشه است و از طرف دیگر بدهی های زیادی روی دست مسئولان باشگاه مانده است.
در این شرایط بود که روز گذشته فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در مصاحبه‌ای تند حرف های مهمی را علیه مدیران باشگاه برزبان آورد. مجیدی از بدهی های سرسام آور 60 میلیاردی به بازیکنان و کادرفنی کنونی سخن گفت و نگرانی اش بابت طلب 35 میلیاردی استراماچونی و احتمال کسر 6 امتیاز را در رسانه‌ها بیان کرد.
او البته اشاره هایی به این موضوع داشت که استقلال حتی در تامین هزینه های روزمره نیز مشکل دارد. مجیدی صراحتا اعلام کرده بود که فرزاد مجیدی مدیراجرایی و نصرالله عبداللهی سرپرست استقلال از هزینه شخصی برای تیم خرج می‌کنند و هیچ پولی به آنها داده نمی‌شود که به نظر می‌رسد این مساله واقعیت دارد.
ماجرا از این قرار است که از حدود یک ماه قبل مجیدی و عبداللهی هیچ تنخواهی برای پرداخت هزینه های روزانه از مدیران باشگاه دریافت نکردند و هربار که این مساله را عنوان می‌کنند با جمله تکراری «پول در حساب باشگاه نیست» مواجه می‌شوند. از این رو با توجه به شرایط حساس استقلال در لیگ قهرمانان و جام حذفی فرزاد مجیدی و عبداللهی به خاطر علاقه شان به استقلال و فرهاد مجیدی و اینکه دوست ندارند تیم به مشکل بخورد از جیب خودشان برای خرید آب آشامیدنی در تمرین و تغذیه های همیشگی که باید در اختیار فوتبالیست ها قرار بگیرد، اقدام می‌کنند. 
این در شرایطی است که مجیدی و عبداللهی نیز دیگر بابت این هزینه‌ها خسته شده‌اند و اعتقاد دارند عزمی در باشگاه نیست که حتی هزینه های جاری را تامین کند.
از طرف دیگر امروز خبر رسید که بعد از تمرین ظهر که در سالن وزنه بود، مسئولان باشگاه تدارک ناهار ندیده بودند. معمولا عرف بر این است که وقتی تمرینات تیم های لیگ برتری ظهر برگزار می‌شود،‌باشگاه به نفرات ناهار می‌دهد اما با توجه به بی پولی باشگاه ظاهرا پولی در اختیار سرپرست برای خرید ناهار قرار داده نشده است. از این رو یکی از رسانه ها خبر داده که فرهاد مجیدی اینبار خودش وارد عمل شده و از جیب خود هزینه ناهار اعضای تیم را پرداخت کرده است.
وجود این اتفاقات در باشگاه استقلال نگرانی های زیادی را نزد هواداران ایجاد کرده است. اینکه باشگاهی به بزرگی استقلال در تامین هزینه های روزمره خود نیز عاجز باشد، مساله‌ای نیست که بشود به سادگی از کنار آن عبور کرد.
جالب اینکه در شرایط کنونی مدیران باشگاه استقلال در سکوت کامل بسر می‌برند. حجت نظری، حمیدرضا آصفی و مهدی عبدیان 3 عضو هیات مدیره استقلال باوجود مخالفت وزیر با استعفایشان نه تنها جلسه‌ای نداشتند تا درباره مسائل موجود به بحث و تبادل نظر بپردازند که هیچ واکنشی نیز به اتفاقات اخیر نداشتند. آنها حتی درباره انتقادهای تند و گلایه‌های فرهاد مجیدی نیز واکنشی نشان ندادند.
احمد مددی مدیرعامل استقلال هم زمزمه های متعددی درباره برکناری اش شنیده می‌شود مانند اعضای هیات مدیره فعلا سکوت کرده تا مشخص نباشد وضعیت اسفناک مالی استقلال تا چه زمانی ادامه داشته باشد.
بی تردید در شرایطی که هواداران استقلال نگران وضعیت تیم شان هستند، انتظار از مدیران باشگاه ورود به پرونده موضوعات مالی و حل مشکلات ساده ای است که هر تیم حرفه ای فوتبال باید آنها را در اختیار داشته باشد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید