تسنیم/ سرمربی تیم ملی فوتبال هلند از اینکه تیمش با کسب حداکثر امتیاز در مرحله گروهی به مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ رسید، ابراز رضایت کرد.
فرانک دی‌بوئر پس از پیروزی 3 بر صفر تیم ملی هلند در بازی خانگی دور سوم و پایانی گروه C یورو 2020 که سومین برد متوالی لاله‌های نارنجی در این تورنمنت بود، گفت: مهمترین چیز این است که ما سومین پیروزی‌مان را کسب کردیم. بعد از آن، اینکه بعضی از بازیکنان‌مان سرانجام توانستند 90 دقیقه بازی کنند، برای من نکته مثبتی بود.
هلند در اکثر دقایق بازی عالی بود، اما گاهی اوقات هم متوسط ظاهر می‌شد. دی‌بوئر در این مورد گفت: من در انگیزه بازیکنانم شک ندارم، اما خب شما باید این موضوع را هم مدنظر داشته باشید که آنها نمی‌خواستند کارت زرد بگیرند (و از بازی‌های بعد محروم شوند). این موضوع به طور ناخودآگاه روی عملکردشان تأثیر گذاشته بود. به همین دلیل ما تا حدودی به مقدونیه کمک کردیم. فکر می‌کنم که در بازی بعدی بهتر خواهیم بود.
دی‌بوئر در پایان درباره قرار دادن دونیل مالن در ترکیب اصلی هلند و عملکرد خوب این بازیکن هم گفت: ما باید ترکیب‌های مختلف را امتحان کنیم، مثلاً دونیل و ممفیس. امروز زوج این دو خوب بود. مالن به جای ووت وگهورست؟ باید ببینیم چه می‌شود. بستگی به حریف بعدی‌مان دارد. من بهترین تیم را انتخاب می‌کنم، نه بهترین ترکیب.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید