نماد آخرین خبر

کمک بی نتیجه «برانکو» برای انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال ایران

منبع
مهر
بروزرسانی
کمک بی نتیجه «برانکو» برای انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال ایران

مهر/ رييس فدراسيون هندبال در مجمع عمومي اين فدراسيون دلايل عدم توافق با مربيان خارجي را تشريح کرد و گفت: مي‌گويم چه کسي در مسير آمدن مربي خارجي شيطنت مي‌کند!
مجمع عمومي ساليانه فدراسيون هندبال امروز سه شنبه ۲۲ تيرماه به رياست مهدي علي‌ نژاد معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان در محل سالن فارسي آکادمي ملي المپيک و با حضور فضل‌الله باقرزاده نماينده کميته ملي المپيک، عليرضا پاکدل رييس فدراسيون هندبال و خسروي رييس دفتر امور مشترک فدراسيون ها در حال برگزاري است.
پاکدل رييس فدراسيون هندبال که از مدتها پيش قول معرفي سرمربي تيم ملي را داده بود در اين جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد فدراسيون نام هشت مربي را که تا کنون فدراسيون با آنها وارد مذاکره شده اما قرارداد نهايي نشده است را اعلام کرد.
ديويد ديويس کامارا، زلاتکو بابيچ، ارون کريستنسون، فرناندو باربينولگادو، اسلاوکو گولوژا، ولاديمير سولا و ميشل بيگلر هفت مربي مطرحي هستند که فدراسيون براي هدايت تيم ملي با آنها وارد مذاکره شده بود.
عليرضا پاکدل در اين مجمع اظهار داشت: اميدوارم طي چند سال حضورم، انتظارات جامعه هندبال برآورده شده باشد. در حوزه مالي يک خبر خوب دارم و بعد از سال ها که به دليل مشکلات متعدد مالي حسابرسي مشروط بود، حسابرسي فدراسيون براي اولين بار در تاريخ هندبال مطلوب شد.
وي افزود: حاميان مالي نيز به فضاي هندبال وارد شدند و سال گذشته سه برابر تعهد خود آورده داشتيم. تنها يک پرونده باز حقوقي از يک آژانس بود که مربوط به گذشته است و راي به نفع ما صادر شد. ۲۷ درصد بيشتر از بودجه مصوب و در کميته هم بيش از بودجه مصوب خود دريافت کرديم که جا دارد از علي‌نژاد و صالحي‌اميري تشکر کنم. بدهي فدراسيون به شرکت توسعه و تجهيز اماکن ورزشي پرداخت شد.

رئيس فدراسيون هندبال تاکيد کرد: نقشه راه فدراسيون تدوين شده و کمک مي‌کند برنامه‌ها را به نتيجه برسانيم. ۲۳ اردو در شرايط سخت کرونا داشتيم که هيئت‌هاي استاني کمک زيادي انجام دادند. در بحث سالن با پيگيري هيئت‌ها و حمايت فدراسيون مشکل سالن در اغلب شهرها حل شده است. همچنين مجوز احداث زمين ساحلي در چندين شهر صادر شد.
پاکدل در ادامه از رونمايي از سامانه ملي هندبال خبر داد و گفت: اين سامانه بانک جامعه آماري هندبال خواهد بود. همچنين ثبت نام، صدور گواهينامه، کارت مربيگري و داوري و صدور کارت مسابقات و ... را پوشش خواهد داد. سايت جديد فدراسيون بعد از ۱۵ سال و يک طراحي قديمي، امروز به روز رساني و سايت جديد رونمايي خواهد شد.
رئيس فدراسيون هندبال در ادامه افزود: وعده داده بوديم هفته گذشته در مورد سرمربي صحبت کنيم. از سال گذشته و يک سال و سه ماه پيگير مربي خارجي هستيم و دنبال مربي با کيفيت بوديم. تعداد زيادي مربي درجه دو و سه معرفي‌شد، ولي هدف ما مربيان بزرگ بود و مذاکرات زيادي انجام داديم. صديقي کمک زيادي به ما کرد. پاندمي کرونا در اين مسير ما را آزار داد تا استخدام پيش رفتيم، ولي اين موضوع مانع از جمع بندي نهايي شد.
وي در ادامه توضيح داد که چرا فدراسيون با گزينه‌هاي مورد نظر خود براي هدايت تيم ملي به توافق نهايي نرسيده است. پاکدل گفت: ديويد ديويس کامارا با باشگاهي قرار داد داشت و نخواست باشگاه هود را کنار بگذارد. وي ماه گذشته مجارستان را ترک کرد. دو هفته پيش دوباره مذاکره کرديم، او گفت مربيان بزرگ اولويت خود را باشگاه هاي بزرگ قرار مي دهند و منتفي شد. زلاتکو بابيچ گزينه ديگري بود. وي گفت قرار داد دو ساله با باشگاه دارد بعد از چند ماه گفت مي توانم قراردادم را با باشگاه يک ساله کنم وي با باشگاهش مذاکره کرد و بعدا اعلام کرد باشگاهش قبول نکرده و حضورش منتفي شد.
پاکدل تاکيد کرد: آرون کريستنسون ۸ ماه وقت ما را گرفت در نهايت عنوان کرد خانواده ام اجازه حضور در ايران نداده اند و سفرش به ايران منتفي شد. فرناندو باريتو کمک مربي اسپانيا و سرمربي بحرين و عربستان بود. با او حتي در عدد قرراداد تفاهم کرديم اما به دليل پيک کرونا در ايران قبول نکرد. اسلاوکو تا اواخر گزينه ما بود. از برانکو (سرمربي سابق پرسپوليس) و چلنگر (مترجم برانکو) هم کمک گرفتيم. وي سرمربي کرواسي بود. او گفت به شرطي مي آيم که همزمان سرمربي باشگاهم باشم و ۵ اردو در خارج از کشور برگزار مي کنم اما اين شرايط در موقعيتي که ما در ايران ميزبان هستيم منطقي نبود.
وي تاکيد کرد: ولاديمير سولا، مدال طلاي المپيک و جهان و سابقه زياد مربيگري در کرواسي دارد و هنوز مذاکرات ادامه دارد. ميشل بيگلر قرار بود سه شنبه گذشته وارد ايران شود. شنبه ۱۵ صفحه برنامه فرستاد ولي به فاصله ۱۰ ساعت به دليل قرمز شدن وضعيت، امتناع کرد. خواهم گفت چه کسي در مسير آمدن اين مربي شيطنت کرد!
رئيس فدراسيون هندبال گفت: در راه استخدام مربي خارجي قصوري نداشتيم و تلاش کرديم. با دو مربي در حال مذاکره هستيم. زمان را از دست نداديم.
وي تصريح کرد: ما در حال مذاکره با دو گزينه هستيم. با کمک کميته فني دستياران ايراني را مشخص مي‌کنيم تا زمان را از دست ندهيم و اردوها را شروع کنيم. البته هنوز دير نشده، تيم‌هاي ملي همچون قطر هم دو ماه به مسابقات اردوها را شروع مي‌کنيم. اما به هر حال اردوها را با کادر ايراني آغاز مي‌کنيم تا با گزينه خارجي به توافق برسيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره