ورزش 3/ رقابت هاي کشتي فرنگي از 10 مردادماه آغاز مي شود.
کشتي مدال آورترين رشته ورزش ايران طي اداور مختلف المپيک بوده و در توکيو 2020 هم در روزهايي که تکواندو سومين رشته مدال آور ورزش ايران دستش از مدال کوتاه مانده، خيلي ها اميدوار به آغاز رقابت هاي کشتي فرنگي و آزاد هستند تا بر تعداد 43 مدالي( 10 طلا، 14 نقره، 15 برنز) که اين رشته در المپيک هاي مختلف کسب کرده، افزوده شود.
عليرضا نجاتي(وزن ۶۰کيلوگرم)، محمدرضا گرايي (وزن ۶۷کيلوگرم)،  محمدعلي گرايي (وزن ۷۷کيلوگرم)، محمدهادي ساروي (وزن ۹۷کيلوگرم)، امين ميرزازاده(وزن ۱۳۰کيلوگرم) نمايندگان کشتي فرنگي ايران در توکيو۲۰۲۰ هستند که با همراهي محمد بنا سرمربي تيم اميدوار به  تکرار موفقيت المپيک 2012 لندن هستند؛ جايي که سه مدال طلايي توسط حميد سوريان، قاسم رضايي و اميد نوروزي نتايج درخشاني را براي کشتي فرنگي رقم زدند.
محمد بنا که تيمش در رقابت هاي يورو خيلي موفق نبود و با 2 مدال برنز توسط سعيد عبدولي و قاسم رضايي به کارش خاتمه داد و خيلي ها هنوز گريه هاي او را در برزيل فراموش نکرده اند، پيش از اعزام تيمش به توکيو بسيار اميدوارانه حرف زده و تمام شاگردانش را شانس مدال مي داند:«   وي درباره شناخت از حريفان گفت: در هر وزن با کشتي گيران خودمان 16 کشتي گير حضور دارند که همه از برترين هاي دنيا هستند   البته تمام مربيان مرتب با بچه ها حريفان را بررسي و آناليز مي کنند. صحبت هاي لازم انجام شده، هرچند بچه ها جوانند، درعين حال باتجربه هم هستند. با بيشتر حريفان کشتي گرفتند و تقريبا همه را مي شناسند و از نظر آمادگي جسماني و در شرايط عالي قرار دارند و اميدوارم اتفاقات خوبي در توکيو رخ دهد.
سرمربي کشتي فرنگي تاکيد کرد: شرايط فرنگي کاران کشورمان عالي است و با وجودي که نخستين حضور بچه هاي ما در المپيک است اما به آنان بسيار اميدوارم البته کشتي ورزش قابل پيش بيني نيست اما در مجموع همه را شانس مدال مي دانم.  فقط از مردم مي‌خواهم دعا کنند تا بچه ها روسفيد شوند و پرچم کشورمان در بالاترين نقطه به اهتزاز دربيايد.»
آلبوم عکس ملي پوشان المپيکي کشتي فرنگي و سرمربي که پيش از اعزام به مسابقات در اردوي تيم گرفته شده است


بهروز حضرتي‌پور، رسول جزيني، لقمان رضايي، حبيب‌الله اخلاقي، رامين اميرساسان و محمدعليزاده ساير اعضاي کادر فني تيم کشتي فرنگي ايران در المپيک هستند.

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد