طرفداري/ اعتراض‌هاي پراکنده رقباي سايپا، باعث شد رييس کميته اخلاق فدراسيون فوتبال غيرمستقيم به بازيکنان تراکتور هشدار بدهد.
همين که از تبريز خبر رسيد چهار بازيکن تراکتور به حالت قهر اردوي اين تيم را ترک کرده اند، رقباي سايپا در تماس هاي پراکنده اي با مسئولان سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال نسبت به آنچه آنها شائبه تباني خواندند، هشدار دادند.
ساعاتي پيش رييس کميته اخلاق فدراسيون فوتبال با ورود به موقع به ماجراي بازي هاي هفته آخر ليگ برتر هشدار داد بازيکناني که به خاطر مشکلات مالي در هفته آخر براي تيم هاي خود بازي نکنند و دست به اقدام خودسرانه نظير ترک اردو و خودداري از بازي بزنند، کارشان غيرقانوني است و با آنها برخورد مي شود.
گويا در پي اخبار منتشر شده از اردوي تراکتور در تبريز مبني بر اين که 4 بازيکن اصلي تيم تراکتور در اعتراض به حرف هاي مديرعامل باشگاه از اردو خارج شده اند و حاضر نيستند مقابل سايپا بازي کنند، دو باشگاهي که در منطقه خطر سقوط، رقيب سايپا هستند به فدراسيون اعتراض کردند که اين کار تراکتوري ها مي تواند کمک به سايپا براي بقا در ليگ برتر باشد و به شائبه تباني دامن بزند. کميته اخلاق هم بلافاصله وارد عمل شد و غيرمستقيم به بازيکنان تراکتور هشدار داد نمي توانند بدون عذر موجه و تنها به اين دليل که پول شان را نگرفته اند، در بازي آخر به ميدان نروند. رييس کميته اخلاق از باشگاه يا بازيکني نام نبرد اما منابع خبري مي گويند هشدار او واکنشي به شايعه هاي پخش شده اطراف بازي تراکتور و سايپا و براي پيشگيري از هرگونه اتفاق مشابه در ساير بازي ها بوده است.
سايپا امروز در تبريز ميهمان تراکتور است و همزمان با اين بازي که مي تواند تعيين کننده تيم دوم سقوط کننده باشد، ذوب آهن در خانه خود ميزبان مس رفسنجان و البته نفت مسجدسليمان هم در اراک ميهمان آلومينيوم است.
 از ميان سه تيم سايپا، ذوب آهن و نفت مسجدسليمان، يک تيم همراه ماشين سازي تبريز که سقوطش قطعي شده به دسته پايين تر سقوط مي کند.
هر سه بازي زير ذره بين کميته اخلاق است و اين کميته به گفته اسدي مقدم (رييس کميته اخلاق) با هرگونه تباني برخورد خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد