مهر/ تيم فوتبال پرسپوليس که در چهار دوره گذشته رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر عنوان قهرماني را به خود اختصاص داده بود، با پيروزي برابر پيکان درهفته پاياني براي پنجمين بار متوالي جام را بالاي سر برد.
هفته سي‌ام و پاياني بيستمين دوره رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر از ساعت ۲۱:۱۵ دقيقه امروز جمعه به طور همزمان با برگزاري هشت ديدار برگزار شد که در پايان شاگردان يحيي گل محمدي موفق شدند عنوان قهرماني اين دوره را به خود اختصاص دهند.
در يکي از مهمترين ديدارها که تکليف قهرماني را مشخص مي کرد پرسپوليس در ورزشگاه شهداي شهر قدس به مصاف تيم پيکان رفت و با دوگلي که به اين تيم زد قهرماني اش را مسجل کرد تا براي پنجمين دوره متوالي جام قهرماني بالاي سر سيدجلال حسيني کاپيتان اين تيم برود.

در ديگر ديدار مهم تعيين کننده قهرمان تيم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادي ميزبان سپاهان بود و به همين خاطر شاگردان محرم نويدکيا با قدرت در اين ديدار حاضر شدند و توانستند پس از مدتها تيم فرهاد مجيدي را شکست دهند تا بالاخره مجيدي هم ببازد. سپاهان با اين پيروزي عنوان نايب قهرماني خود در ليگ برتر را تثبيت کرد.

***سايپا همسفر ماشين در ليگ دسته اول شد
تيم فوتبال سايپا با شکست سنگين برابر تراکتور در هفته پاياني ليگ برتر براي نخستين بار به ليگ دسته اول سقوط کرد.
در يکي از ديدارهاي حساس هفته پاياني بيستمين دوره رقابت هاي ليگ برتر تيم فوتبال سايپا در ورزشگاه يادگار امام تبريز مهمان تراکتور بود و براي اين که بتواند از خطر سقوط فرار کند نياز به پيروزي داشت اما شکست سنگيني را متحمل شد.
شاگردان فراز کمالوند با قبول اين شکست برابر تراکتور به عنوان دومين تيم به همراه ماشين سازي راهي ليگ دسته اول شدند. اين براي نخستين بار در ليگ برتر است که تيم سايپا به ليگ دسته اول سقوط مي کند.

نتايج ديدارهاي هفته پاياني ليگ بيستم به شرح زير است:
* صنعت نفت آبادان ۲ - ماشين سازي تبريز يک
گل: عبدالله ناصري(۹)، طالب ريکاني(۵۲) براي صنعت نفت - محمدامين اسدي(۴۵) براي ماشين سازي
* آلومينيوم اراک صفر - نفت مسجدسليمان يک
گل: ساسان حسيني(۴۵)
* گل گهر سيرجان ۲ - نساجي مازندران ۲
گل: گادوين منشا(۷۱ - پنالتي و ۷۹) براي گل گهر - ايوب کلانتري(۴۵)، حسين زامهران(۵۶)
* پديده مشهد صفر - فولاد خوزستان صفر
* استقلال تهران يک - سپاهان اصفهان ۲
گل: مهدي مهدي پور(۹۰) براي استقلال، رضا ميرزايي(۵۵) و سجاد شهباززاده(۸۶) براي سپاهان
* تراکتور تبريز ۵ - سايپا تهران يک
گل‌ها: سعيد واسعي(۱۳)، سامان نريمان جهان(۲۸)، ميلاد فخرالديني(۴۵)، علي فتحي(۶۹)، پيمان بابايي(۸۷) براي تراکتور، حسين ماهيني(۳۱ - پنالتي) براي سايپا
* ذوب آهن اصفهان صفر - مس رفسنجان يک
گل: محمد قاضي(۵۳)
* پيکان تهران صفر - پرسپوليس ۲
گل‌ها: مهدي عبدي(۹)، احمد نورالهي(۲۲)
جدول ليگ برتر فوتبال در دوره بيستم را در زير مشاهده کنيد:


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد