ورزش 3/ مصطفي کارخانه سرمربي باتجربه ايراني انتقادات تندي را نسبت به ولاديمير الکنو مطرح کرد.
تيم ملي واليبال ايران امروز در يک بازي بسيار نزديک و سرنوشت ساز با نتيجه 3-2 مقابله ژاپن شکست خورد تا در کمال ناباوري در رسيدن به مرحله يک‌چهارم نهايي رقابت‌هاي المپيک باز بماند؛ اين در حالي است که پيش از اين فدراسيون واليبال مدعي شده بود که عملکرد واقعي واليبال ايران در المپيک قابل مشاهده خواهد بود. 
بعد از شکست ايران مقابل ژاپن و حذف از المپيک با مصطفي کارخانه هم صحبت شده و او درباره باخت ايران مقابل ژاپن گفت: "به هر حال بچه‌ها تمام تلاش خود را انجام دادند اما نتوانستيم به چيزي که ميخواستيم دست پيدا کنيم. فکر مي‌کنم حالا اين اتفاقي است که رخ داده و ما اکنون به تغييرات و نگاهي نوع احتياج داريم؛ مردم ايران انتظارات زيادي از واليبال دارند." 
کارخانه در ادامه انتقادات تندي را نسبت به عملکرد ولاديمير الکنو مطرح کرد و گفت: " الکنو جايي که بايد نتوانست به پيروزي ما کمک کند. او چون پيش از اين المپيک را از نزديک لمس کرده بود توسط ايران به خدمت گرفته شد اما در لحظات حساس مسابقه امروز نتوانست به داد ما برسد. شما به ست پنجم مسابقه نگاه کنيد. ما اول 4-1، بعد 8-4 عقب افتاديم اما مربي هيچ واکنشي نشان نداد. تازه در امتياز 12-8 که شايد شرايط خيلي سخت شده بود او تصميم گرفت که وقت استراحت بگيرد." 
کارخانه ادامه داد: "ما الکنو را به ايران آورديم تا بهتر شويم اما شما ببينيد قبل از آمدن او به اينجا ما در رده‌بندي جهاني هشتم بوديم اما حالا دوازدهم هستيم و نمي دانم که بعد از اين عملکرد در المپيک پايين‌تر هم خواهيم آمد يا خير. او نتوانست هيچ کمکي به واليبال ما بکند. ما در حالي او را به ايران آورديم که در دو سال گذشته هيچ تيم بزرگي را هدايت نکرده بود. با اين حال همانطور که گفتم ديگر اين شکست اتفاق افتاده و ما بايد به جلو نگاه کنيم؛ واليبال ايران به تغييرات و پوست اندازي احتياج دارد و هرچه سريعتر بايد اين اتفاق رخ دهد." 
کارخانه در ادامه به تمجيد از عملکرد ژاپن پرداخت و گفت: "تيم ملي ژاپن رويکردي دارد که براي هر امتياز تمام توان خود را به کار مي گيرد؛ اتفاقي که شايد هيچ تيم ديگري در دنيا به اين اندازه از آن بهره نمي برد. آنها اگرچه يک واليبال ماشيني و با نظم بازي مي کنند اما براي هر امتياز مي جنگند و رسيدن به اين نگرش واقعا کار بزرگي است و اگر تيمي بتواند به آن دست پيدا کند واقعا فوق العاده است."

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد