تسنيم/ تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در ليگ بيستم نه تنهات انتظارات را برآورده نکرد بلکه تا روز آخر مسابقات در گير و دار بقا و سقوط به دسته پايين‌تر قرار داشت.
ذوب‌آهن، تيمي که سابقه حضور در فينال ليگ قهرمانان آسيا را در کارنامه دارد، در بيستمين دوره ليگ برتر تا آستانه سقوط به ليگ دسته اول پيش رفت ولي در نهايت به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به سايپا کماکان فرصت ماندن در سطح اول فوتبال ايران را پيدا کرد. 
اين تيم اصفهاني بعد از فصل کابوس‌‌واري که در ليگ نوزدهم سپري کرده بود، با اميد زيادي گام به فصل بيستم گذاشت. مديران باشگاه پيش از آغاز فصل در حالي که با چند گزينه وارد مذاکره شده بودند، در نهايت سکان هدايت تيم‌شان را به رحمان رضايي سپردند.
رضايي که پيش رفتن به ليگ ايتاليا در ذوب‌آهن توپ مي‌زد، در بازگشت -البته در قامت سرمربي- خيلي زود با مديران اين باشگاه دچار مشکل شد. بحث اصلي، نقل و انتقالات بود که  صداي سرمربي جديد را درآورد. ذوب‌آهن بيش از 10 بازيکن شاخص و ستاره‌اش را از دست داد و بازيکنان مطرحي جايگزين نکرد تا از لحاظ نفري با شرايط خيلي ضعيف‌تري نسبت به قبل، کار را آغاز کند.
با شروع فصل، مشکل بعدي ذوب‌آهن اشتباهات داوري بود که در هر بازي به نحوي عليه گاندوها رقم مي‌خورد و باعث مي‌شد امتيازات زيادي از اين تيم گرفته شود. در آن سو  اختلافات کادر فني با مديريت باشگاه نيز به اوج رسيده بود و پيش از پايان نيم فصل بارها بحث تغييرات به ميان مي‌آمد. 
در ادامه با ابتلاي تعداد زيادي از بازيکنان ذوب‌آهن به کرونا و ديگر مسائل، شرايط براي اين تيم با وجود اينکه خوب بازي مي‌کرد، اصلا خوب پيش نمي‌رفت.
با برکناري جواد محمدي و روي کار آمدن مجتبي فريدوني به عنوان مديرعامل کماکان از سرمربي تيم حمايت شد ولي در نهايت هيئت مديره باشگاه پيش از ديدار سبزپوشان برابر سايپا به سرمربي تيم اولتيماتوم داد و رحمان رضايي را تهديد به اخراج کرد. در اين بيانيه آمده بود در صورتي که رضايي در 5 بازي پيش‌رو 15 امتياز بگيرد، پاداش ويژه خواهد گرفت و اگر 11 امتياز بگيرد، بحثي در مورد تغيير سرمربي نخواهد بود. در نهايت رضايي نتوانست امتيازات مدنظر هيئت مديره براي ماندن در ذوب‌آهن را کسب کند و برکنار شد.
با جدايي رحمان رضايي کار به سيد مجتبي حسيني سپرده شد اما باز هم مسير نتيجه‌گيري ذوب‌آهن تغيير نکرد تا گاندوها براي بقا تا هفته آخر با استرس به کارشان ادامه دهند. 
فصل بيستم با همه اتفاقات شيرين و تلخي که رخ داد براي ذوب‌آهن به اتمام رسيد. فصلي که شايد مهمترين نکته مثبت آن براي اين تيم اصفهاني «بقا» در ليگ و البته فرصت بازسازي دوباره در ليگ بيست و يکم باشد. ذوبي‌ها با همين برنامه مهدي تارتار، يکي از گزينه‌هاي نهايي فصل پيش‌شان را به اصفهان آوردند. 
ذوب‌آهن قهرمان چندين دوره جام حذفي و يکي از سه فيناليست ايراني ليگ قهرمانان آسيا، ليگ آينده را با شرايط جديدي آغاز مي‌کند، ليگي که در گوش گاندوهاي بي‌دندان در ليگ بيستم نجوا مي‌کند؛ «دوباره بلند شو.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد