ميزان/ ميزبان رقابت‌هاي واليبال قهرماني آسيا تلاش مي‌کند تحت هر شرايطي اجازه قهرماني را به ملي پوشان واليبال ايران ندهد.
تيم ملي واليبال ايران در حالي توانست راهي مرحله نيمه نهايي رقابت‌هاي واليبال قهرماني آسيا شود که  از همان ابتداي مسابقات، ژاپني‌ها که ميزباني اين رقابت‌ها را بر عهده دارند تلاش کردند تحت هر شرايطي قهرمان شوند و براي رسيدن به اين عنوان هم دست به هر کاري ميزنند.
با توجه به اينکه ملي پوشان واليبال ايران شانس بسيار زيادي براي رسيدن به فينال دارند بيشترين کارشکني ميزبان عليه تيم ايران صورت گرفته است. مهمترين مشکل تيم ملي در اين مدت کمبود مواد غذايي بوده است؛ وضعيت به قدري اسفناک است که غذايي که براي تيم ملي در نظر گرفته شده تنها براي نيمي از اعضاي تيم ملي است.
مشکل غذاي حلال باعث شد ۵ کشور مسلمان که يکي از آنها ايران است به اين موضوع اعتراض کنند؛ اما اتفاق تامل برانگيز اينکه پس از اين اعتراضات براي ۴ کشور ديگر به جز ايران اين مشکل حل شد. همين کارشکني‌ها باعث اعتراض مسئولان واليبال ايران به فدراسيون جهاني و کنفدراسيون واليبال آسيا شد؛ اما با توجه به اينکه ژاپني‌ها اسپانسر بسياري از مسابقات بين المللي است هيچ رسيدگي به اين مسائل نشد.
مشکلات ديگري نيز توسط مسئولان برگزاري مسابقات ايجاد شد. آناليزور تيم ملي که قصد داشت در سالن دوم مسابقات را مورد بررسي قرار دهد مجبور است از تاکسي استفاده کند که مسئولان هتل براي او در نظر گرفتند. جالب اينکه هزينه اين تاکسي حدود ۱۰ برابر هزينه واقعي است. اتفاق عجيب ديگر اينکه ژاپني‌ها اجازه حضور مسئولان سفارت ايران را در سالن مسابقات به بهانه کرونا نمي‌دهند؛ اين در حاليست که در بازي‌هاي ژاپن سالن مسابقات مملو از تماشاگر است.
با وجود اين شرايط اعضاي تيم ملي واليبال مصمم هستند هر طور شده قهرمان آسيا شوند و کارشکني مسئولان ژاپني هم مانع اين اتفاق نخواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد