تسنيم/ در صورتي که تيم ملي ايران به مقام دوم جدول گروه F جام جهاني فوتسال برسد، در دور يک‌هشتم نهايي اين مسابقات مقابل ديگر تيم قاره آسيا يعني ازبکستان به ميدان خواهد رفت.
دور پاياني مرحله گروهي مسابقات جام جهاني فوتسال 2021 ليتواني، امشب (شنبه) با برگزاري ديدارهاي گروه‌هاي A و B آغاز شد.
در گروه A، ديدار تيم‌هاي ونزوئلا و قزاقستان با تساوي يک-يک به پايان رسيد و کاستاريکا هم با نتيجه 6 بر 2 بر ليتواني غلبه کرد. در اين گروه تيم‌هاي قزاقستان و ونزوئلا با 7 امتياز و بر حسب تفاضل گل، رده‌هاي اول و دوم جدول را به خود اختصاص دادند و راهي يک‌هشتم نهايي شدند. کاستاريکا براي صعود بايد منتظر نتايج ساير گروه‌ها بماند و ليتوانيِ ميزبان هم حذف شد.
در گروه B، کميته المپيک روسيه با نتيجه 4 بر يک از سد گواتمالا گذشت و ازبکستان با نتيجه 2 بر يک مقابل مصر به برتري رسيد. روسيه با 9 امتياز و به‌عنوان صدرنشين گروه B به جمع 16 تيم پاياني پيوست. ازبکستان هم با سه امتياز و تفاضل گل برابر با گواتمالا و مصر، به‌عنوان تيم دوم جدول به مرحله يک‌هشتم نهايي صعود کرد و گواتمالا هم بايد اميدوار باشد تا در ميان شش تيم برتر رده سومي گروه‌هاي شش‌گانه قرار بگيرد.
با توجه به اينکه تيم دوم گروه B يعني ازبکستان در دور يک‌هشتم نهايي بايد به مصاف تيم دوم گروه F برود، در صورتي که ايران نتواند دوشنبه شب بر آرژانتين غلبه کند، به‌عنوان تيم دوم گروه F از گروه خود صعود مي‌کند و در مرحله بعد مقابل ازبک‌ها صف‌آرايي خواهد کرد.
جدول رده‌بندي گروه‌هاي A و B به شرح زير است:

برنامه ديدارهاي فرداي جام جهاني فوتسال به اين شرح است:
گروه E
جزاير سليمان - تايلند، ساعت 19:30، سالن کائوناس آره‌نا
پرتغال - مراکش، ساعت 19:30، سالن کلايپدا آره‌نا
گروه D
برزيل - پاناما، ساعت 17:30، سالن کلايپدا آره‌نا
جمهوري چک - ويتنام، ساعت 17:30، سالن کائوناس آره‌نا

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد