ورزش 3/ هنري لونسبري نام هافبک لوتون تاون است که از عمد ضربه عجيبي را به پاي بازيکن سوانسي وارد کرد و داور مسابقه در حرکتي محير العقول به هر دو بازيکن کارت زرد داد!
شايد بتوان نام هنري لونسبري را در ميان بزرگترين بازيکنان فراري از دريافت يک کارت قرمز مستقيم در تاريخ فوتبال به ثبت رساند. جايي که او فوتبال را با يک ورزش رزمي اشتباه گرفت و يا شايد هم فکر مي کرد در يکي از فيلم هاي اکشن جکي چان نقش بازيگر نقش اول را دارد و پاهاي رايان مانينگ نگون بخت را شوت کرد!
شايد نتيجه ديدار ميان تيم هاي لوتون تاون و سوانسي سيتي آنقدرها هم براي رسانه هاي خبري اهميتي نداشت اما اتفاقي عجيب و غريب در اواسط نيمه نخست اين بازي رخ داد که باعث تعجب اهالي فوتبال شد. دو تيم که در 7 هفته ابتداي چمپيونشيپ نتايج خوبي کسب نکرده بودند، در استاديوم کنيل وورث رود به مصاف هم رفتند.
همه چيز بر وفق مراد ميزبان پيش مي رفت. لوتون تاون ظرف 23 دقيقه ابتدايي نيمه نخست، موفق شد 3 بار دروازه سوانسي را باز کند. نتيجه اي که مي توانست ميزبان را چند پله اي در جدول بالا ببرد. اما در دقيقه 28 اين مسابقه بود که لوتون تاون در زمين خودي صاحب يک ضربه خطا شد. رايان مانينگ بازيکن سوانسي شيطنت به خرج داد و ضربه اي به توپ وارد کرد تا مانع از شروع سريع تيم حريف شود اما شايد او فکرش را نمي کرد که اين حرکت او جريمه سنگيني از سوي هنري لونسبري در پيش داشته باشد.
هافبک 30 ساله لوتون تاون در حاليکه تيمش با 3 گل پيش بود، در حرکتي عجيب با تمام قدرت پاهاي رايان مانينگ نگون بخت را شوت کرد و بازيکن سوانسي از شدت درد به خودش مي پيچيد و روي زمين افتاده بود. نکته خنده دار اينکه تام لاکيل هم تيمي هنري لونسبري بالاي سر بازيکن سوانسي رفت و با فرياد بر سر او، بابت اينکه مانع از شروع سريع تيم آنها شدي عصباني بود
در حاليکه بازيکنان دو تيم بابت اين حرکت غير ورزشي بازيکن ميزبان با يکديگر گلاويز شده بودند و تمامي تماشاگران حاضر در استاديوم و حتي خود بازيکنان منتظر بودند تا توني هرينگتون داور مسابقه با يک کارت قرمز تيم ميزبان را 10 نفره کند، اما او در اقدامي عجيب به هر دوي هنري لونسبري و رايان مانينگ کارت زرد داد تا بازيکن بخت برگشته سوانسي علاوه بر اينکه از هافبک ميزبان کتک خورد، يک کارت زرد را نيز دريافت کند.
تصميمي عجيب و محير العقول که پس از حرکت خشن هنري لونسبري رخ داد و اين کار او، شايد يکي از واضح ترين کارت قرمزهاي تاريخ فوتبال را مي توانست در پي داشته باشد اما فوتبال ورزشي است که هميشه مي تواند شما را غافلگير کند، حتي با تصميم شوکه کننده يک داور.
اما نکته عجيب تر اينکه پس از اين حرکت بازيکن ميزبان، به نظر مي رسد عزم ستاره هاي سوانسي براي بازگشت به بازي جزم شد. چرا که آنها نيمه دوم طوفاني را پشت سر گذاشتند و در دقايق 63، 86 و 92 سه گل به ثمر رساندند و بازي باخته را با يک تساوي شيرين عوض کردند تا دست خالي از بازي بيرون نروند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد