تسنیم/ تیم فوتبال استقلال عصر امروز و در دیداری از هفته دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور مقابل ذوب‌آهن اصفهان صف‌آرایی خواهد کرد.
هفته دوم لیگ برتر فوتبال امروز (دوشنبه) با انجام چهار دیدار پیگیری خواهد شد. جایی که استقلال میهمان ذوب‌آهن خواهد بود و تراکتور در اولین مسابقه خانگی خود در لیگ بیست‌و‌یکم، به مصاف صنعت نفت آبادان خواهد رفت.
در زیر نگاهی به چهار دیدار امروز می‌اندازیم:
* هوادار - پیکان
باشگاه هوادار به دلیل اتفاقات دیدار پایانی فصل گذشته در لیگ دسته اول و قطعی برق ورزشگاه غدیر، با حکم کمیته انضباطی از برگزاری سه دیدار خانگی محروم است. حکمی که باعث شده است تا شاگردان عنایتی که نخستین تجربه لیگ برتری خود را در فصل بیست‌و‌یکم تجربه می‌کنند،‌ نتوانند امروز در تهران به مصاف پیکان بروند و به همین دلیل دیدار خانگی هوادار در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار خواهد شد.
عنایتی و تیمش علیرغم شکست هفته اول مقابل استقلال نمایش خوبی داشتند و حالا به دنبال نخستین پیروزی در لیگ برتر برابر پیکان خواهند بود. در سوی مقابل مجتبی حسینی و شاگردانش در تیم پیکان هم با انگیزه برد وارد میدان می‌شوند. شرایط رقیب تازه لیگ برتری شده آنها و عدم استفاده این تیم از امتیاز میزبانی به تیم پیکان انگیزه و شانس بیشتری برای پیروزی می‌دهد و بعید به نظر می‌رسد شاگردان حسینی این فرصت را به راحتی از دست بدهند.
* فجر سپاسی شیراز-گل‌گهر سیرجان
فجر سپاسی پس از بازگشت به لیگ برتر، هفته گذشته مقابل نساجی اولین شکست خود را تجربه کرد، اما گل‌گهری‌ها با چهار گل توانستند مقابل تراکتور به پیروزی برسند. شاگردان قلعه‌نویی با شروع طوفانی خود در پایان هفته اول با تفاضل گل بهتر نسبت به تمام تیم‌های لیگ برتری در صدر جدول قرار گرفتند و باید دید جدال سیرجانی‌ها در هفته دوم با نماینده شیراز چه نتیجه‌ای را به دنبال خواهد داشت. روی کاغذ شانس پیروزی شاگردان قلعه‌نویی بیشتر است و باید دید آنها صدر جدول را که دیروز تیم سپاهان با برتری پرگل مقابل نفت مسجد سلیمان از آنها گرفت، پس می‌گیرند یا خیر.
بازی روی چمن نامطلوب ورزشگاه حافظیه باعث تنش بین دو تیم پیش از آغاز بازی شده بود، زمینی که حریف اول آنها در مسابقه امروز خواهد بود.
* تراکتور تبریز - صنعت نفت آبادان
تراکتوری‌ها که هفته گذشته به دلیل بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی نتوانستند از بازیکنان جدید خود مقابل گل‌گهر استفاده کنند و شکست سنگین 4 بر یک را تجربه کردند، حالا و پس از باز شدن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی، بازیکنان جدید خود را برای دیدار با صنعت نفت در اختیار خواهند داشت. اتفاقی که باعث شده تا فیروز کریمی وعده تیمی متفاوت نسبت به هفته قبل را به هواداران تراکتور بدهد و باید دید عملکرد تراکتور با حضور کامل بازیکنانش در بازی با صنعت نفت چگونه خواهد بود. صنعت نفتی‌ها نیز در حالی به تبریز سفر کرده‌اند که علیرضا منصوریان سرمربی این تیم به دلیل ابتلاع به کرونا و محرومیت نمی‌تواند تیمش را همراهی کند. تیم آبادانی در هفته نخست در خانه با یک گل دیرهنگام از ذوب‌آهن شکست خورد و بدون شک برای جبران آن باخت در دیدار خارج از خانه امروز کار دشواری خواهد داشت.
* ذوب‌آهن اصفهان - استقلال
جدال فاتحان هفته نخست در اصفهان؛ مهدی تارتار در نخستین تجربه سرمربیگری‌اش در ذوب‌آهن در هفته اول مقابل صنعت نفت به پیروزی رسید تا آغاز به کار رسمی‌اش در جمع سبزپوشان اصفهانی با کسب سه امتیازی شیرین باشد، اتفاقی که برای استقلال نیز رقم خورد و این تیم در یک بازی سخت موفق به شکست تیم هوادار شد.
تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال که تاکنون بارها مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند، همواره جدال‌‌های جذابی از خود به نمایش گذاشته‌اند و با حضور مهدی تارتار در اصفهان، به نظر می‌رسد امروز نیز تقابل استقلالی‌ها با یک پرسپولیسی بر جذابیت‌های این مسابقه اضافه کند. ذوب‌آهن و استقلال تاکنون 40 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که آبی‌پوشان 13 بار و ذوب‌آهن 12 بار موفق به شکست حریف خود شده‌اند و نتیجه 15 بازی نیز به تساوی انجامیده است. باید دید مهدی تارتار که فصل قبل در کسوت سرمربیگری پیکان در دو بازی رفت و برگشت دو امتیاز از استقلال گرفت، در بازی امروز راه به جایی خواهد برد یا اینکه او و تیمش دست خالی میدان را ترک می‌کنند.
برنامه مسابقات هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:
* دوشنبه - 3 آبان ماه       
هوادار تهران - پیکان تهران، ساعت 16
داوران: محمدرضا تارخ، حمید سبحانی، یوسف مغروری و فرزاد منصوری
ذوب‌آهن اصفهان - استقلال تهران، ساعت 18
داوران: حسن اکرمی، جلیل شعرانی، حسین مرادی و علی بای
فجر سپاسی شیراز - گل‌گهر سیرجان، ساعت 16
داوران: سیدعلی‌اصغر مومنی، دانیال باشنده، اسماعیل احمدی و احمد محمدی
تراکتور تبریز - صنعت نفت آبادان، ساعت 18
داوران: روح‌الله شریفی، محمد راهی، حمیدرضا افشون و سعاد وفاپیشه 
* چهارشنبه - 5 آبان ماه
آلومینیوم اراک - فولاد خوزستان، ساعت 18
داوران: میثم حیدری، قهرمان نجفی، بهمن عبدالهی و وحید زمانی
 پرسپولیس - نساجی مازندران، ساعت 18
داوران: امیر عرب‌براقی، محمدجواد مداح، امیرمحمد داودزاده و حسین زمانی
دیروز در این چارچوب یک بازی برگزار شد که طی آن سپاهان اصفهان در ورزشگاه شهدای فولاد با سه گل از سد نفت مسجدسلیمان گذشت و دیدار تیم‌های مس رفسنجان و پدیده مشهد نیز به دلیل عدم حضور تیم مشهدی در زمین مسابقه برگزار نشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید