ورزش 3/ شیخ دیاباته در استادیوم ثانی بن جاسم شب فوق العاده‌ای را برای الغرافه رقم زد و با هت‌تریک برابر تیم وینفرد شفر، مرد اول تیمش بود.
شاید امشب چشم بسیاری از هواداران استقلال به ورزشگاه ثانی بن جاسم دوحه قطر بوده باشد تا پیگیر نتیجه دوئل میان دو سرمربی خارجی و سابق خودشان باشند. جایی که آندره آ استراماچونی با زردپوشان و پلنگ های الغرافه به مصاف الخوری رفته بود که هدایت آن را وینفرد شفر آلمانی برعهده داشت.
شفر که در میانه های لیگ هفدهم به استقلال پیوست، توانست این تیم را به عنوان قهرمانی جام حذفی برساند اما در انتهای لیگ هجدهم از هدایت این تیم کنار گذاشته شد. داستان استراماچونی نیز تکرار مکررات است. سرمربی ایتالیایی که سبک جدیدی از فوتبال را به استقلال آورد اما به دلیل عدم دریافت دستمزدش، ایران را برای همیشه ترک کرد ولی استراماچونی از محبوبیت بالایی نظر هواداران این تیم برخوردار است.
این دیدار با برتری الغرافه آغاز شد. پس از اینکه گابریل در دقیقه 20 گل نخست الغرافه را به ثمرر ساند، این بار نوبت به مهاجم سابق استقلال بود که برای تیم استراماچونی گلزنی کند. روی پاس خوب گابریل، شیخ دیاباته چند متری را به سمت دروازه الخور پیش روی کرد که رافائل واز مدافع برزیلی الخور در برابر قدرت بدنی دیاباته کم آورد و روی زمین افتاد. مهاجم اهل مالی الغرافه نیز با یک شوت زمینی به گوشه دروازه، موفق شد گل نخستش را در این بازی به ثمر برساند.
اما این پایان آتش بازی شیخ و الغرافه در نیمه نخست نبود. ارسال سوفیان هانی با اثرگذاری شیخ دیاباته به مؤید حسن رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک گل سوم را به ثمر رساند. در وقت های تلف شده نیمه نخست، زمان دبل شیخ دیاباته فرا رسیده بود تا این بازیکن درخشش در نیمه اول را تکمیل کند.
پاس گابریل پشت محوطه جریمه در حالی به دیاباته رسید که 2 مدافع الخور برای او ایجاد مزاحمت کرده بودند. دیاباته با یک سرتوپ، باعث اشتباه رافائل واز شد و این مدافع پس از یک تکل بلند، از جریان بازی خارج شد. در ادامه فقط تمیم محمد از مدافعین الخور به دنبال تصاحب توپ از دیاباته بودند که این بازیکن با یک سر توپ دیگر، دومین مدافع حریف را نیز از جریان بازی خارج کرد و با یک ضربه بغل پای چپ به زیبایی دروازه الخور را برای چهارمین بار باز کرد.

شب باشکوه دیاباته در دقیقه 75 تکمیل شد. یک پاس عرضی بلند از زمین الغرافه، به احمد علاء الدین رسید و این بازیکن با یک پاس خوب، دیاباته را در موقعیت تک به تک قرار داد. رافائل واز مدافع الخور که امشب یک مغلوب تمام عیار در مصاف با دیاباته بود، پس از تنه ای که به شیخ زد، خودش تعادلش را از دست داد و روی زمین افتاد. دیاباته نیز با استفاده از قدرت بدنی بالا و حفظ تعادلش، توانست با عبور از گلر الخور توپ را به تور دروازه حریف بچسباند و هت تریکش را تکمیل کند. این بازی در نهایت با نتیجه 5 بر صفر به سود الغرافه به پایان رسید.
دیاباته در حالی موفق شد برابر الخور هت تریک کند که شمار گل های او در لیگ ستارگان قطر به عدد 6 رسید. او همچنین یک گل نیز در جام اوردو برای الغرافه به ثمر رساند تا در 5 مسابقه ای که برای پلنگ ها به میدان رفته، 7 گل به ثمر رسانده باشد. در جدول رده بندی برترین گلزنان لیگ ستارگان، اکنون مایکل اولونگا از الدحیل با 9 گل در صدر قرار دارد، بغداد بونجاح با 8 گل دوم است و اندره آیو از السد در کنار شیخ دیاباته با 6 گل در جایگاه سوم مشترک هستند تا مهاجم سابق استقلال بالاتر از المعز علی، اکرم عفیف، یوهان بولی و... قرار بگیرد.
الغرافه با کسب این پیروزی 12 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به الوکره در رده پنجم ایستاد. الخور نیز همچنان بدون کسب پیروزی و 4 تساوی در 7 مسابقه، در رده دهم قرار دارد. با این پیروزی پر گل، ممکن است آینده کاری وینفرد شفر سرمربی آلمانی الخور نیز در معرض خطر قرار بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید