طرفداری/ اورلیو آندریاتزولی معتقد است که VAR در صحنه برخورد دی آمبروزیو و بایرامی کوتاهی کرده است و باید پنالتی به سود امپولی اعلام می‌شد.
اورلیو آندریاتزولی، سرمربی امپولی از عدم دخالت VAR در جریان شکست 2-0 تیمش مقابل اینتر عصبانی بود. به خصوص که صحنه ای که این مربی معتقد است در آن باید پنالتی به سود امپولی اعلام می شد، پیش از گل اول اینتر رخ داد. در این صحنه به نظر می رسید که دنیلو دی آمبروزیو پای ندیم بایرامی را در محوطه جریمه قیچی کرد اما داور دستور به ادامه بازی داد و VAR نیز دخالتی در این صحنه نکرد. همین توپ برای اینتر تبدیل به یک حمله شد و در نهایت این تیم توسط دی آمبروزیو به گل رسید.
اورلیو آندریاتزولی در مصاحبه با اسکای اسپورت ایتالیا گفت:

می خواهم خیلی واضح بگویم که هرگز در مورد داوران صحبت نکرده ام زیرا فکر می کنم از آن ها به عنوان یک حرفه ای باید دفاع کرد. با این حال، می خواهم بدانم پائولو والری امروز عصر پشت میز VAR دقیقاً چه کاری انجام می داد. یا حواسش پرت شده بوده یا دستشویی بوده است یا چیزی دیگر، چون چطور ممکن است VAR در زمانی که باید به داور کمک کند، این کار را نکند؟ بیایید عملکرد اینتر را کنار بگذاریم، درست مانند کارت قرمز ریچی که من اعتراف می کنم که اساساً یک کارت نارنجی بود و آن را می پذیرم. من همیشه تصمیمات را می پذیرم. با این حال، اگر VAR یک خطای واضح و آشکار را ببیند، از خودم می پرسم که چرا به داور کمک نمی کنند؟ VAR برای همین وجود دارد، که به داور کمک کند. صادقانه بگویم، حتی نوه چهار ساله ام، توماسو هم می توانست ببیند که این یک پنالتی است. وقتی بعد از سوت پایان بازی به رختکن برگشتم، آن را در گوشی ام دیدم و با دیدن پخش مجدد آن صحنه شوکه شدم. اگر از این ابزار و فناوری استفاده نمی کنیم، پس عینیت و هدف داوری در بازی ها را حذف می کنیم. مسابقات باید عینی باشد. داور در کل عملکرد خوبی داشت اما او آن صحنه را ندید، VAR دید بنابراین باید به او کمک می کرد تا تصمیم درستی بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید