logo

به المپیکی شدن فوتبال خوشبینم

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
به المپیکی شدن فوتبال خوشبینم

ورزش 3/ رییس کمیته ملی المپیک گفت: برای ماندن در صندلی ریاست کمیته المپیک تلاش نخواهم کرد.  
رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک درباره حضور احتمالی‌اش در انتخابات دور بعدی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: برای نامزدی در انتخابات آینده کمیته ملی المپیک به جمع بندی نهایی نرسیده ام.
وی با اشاره به موفقیت تیم امید همراه با مهدوی کیا گفت: با حضور مهدوی کیا به طلسم شکنی تیم امید و صعود آن در این دوره امیدواریم.
صالحی امیری با اشاره به بازیهای آسیایی هانگژو چین بیان کرد: پیمان فخری به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی آینده انتخاب شد. هدفگذاری ما ارتقای جایگاه در بازیهای آسیایی سال آینده به میزبانی چین است.
او همچنین درباره نشست انوک در یونان عنوان کرد: ۱۴۷ کشور در مجمع کمیته های ملی المپیک در یونان حاضر بودند. در این نشست رویدادهای مهم سه سال آینده تا پاریس ۲۰۲۴ توسط متولیان تشریح گردید‌. طبق تفاهم نامه به امضا رسیده توماس باخ با مجمع سازمان ملل، ورزش همه کشورها می‌بایست در حوزه تغییرات محیط زیست و اقلیمی مسئولیت بپذیرند. همچنین وزنه برداری و بوکس در صورت تغییرات جدی، می‌توانند در المپیک بعد حاضر شوند.
وی افزود: استراتژی کمیته بین المللی المپیک با استراتژی ایران کاملا سازگار است.

صالحی امیری که با رادیو ایران گفتگو می کرد، درباره اسناد ورزش ایران گفت: از پروژه تاریخ شفاهی ورزش ایران روز سه شنبه رونمایی می شود. دسترسی به عکس، آرشیو و اطلاعات و اسناد ورزش ایران بصورت رایگان در بانک اطلاعات در اختیار همگان خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید