طرفداری/ سرمربی پرتغال فعلا روی بازی با ایتالیا تمرکز نکرده و به فکر دیدار با ترکیه است.
پرتغال در مرحله پلی‌آف جام جهانی 2022 در سخت‌ترین مسیر ممکن قرار گرفت. آنها ابتدا باید ترکیه را شکست بدهند و سپس به مصاف برنده دیدار ایتالیا و مقدونیه شمالی می‌روند. تنها نکته مثبت برای تیم فرناندو سانتوس، میزبانی آنها در هر دو بازی است.
به نقل از وبسایت گل؛ فرناندو سانتوس در مورد دیدارهای پلی آف گفت:
فعلا توجهی به بازی با ایتالیا نداریم و ابتدا باید کل تمرکز ما روی دیدار با ترکیه باشد. باید از این مسابقه با برد خارج شویم. بازی بسیار مهمی است. اگر می خواهیم به فینال پلی آف و سپس جام جهانی برویم، ابتدا باید ترکیه را شکست بدهیم. گلایه ای از قرعه کشی ندارم. تقابل با ایتالیا نیز یکی از احتمالات بود بنابراین قرعه همین است که می بینیم. این قرعه کشی حداقل یک جنبه مثبت داشت و آن هم میزبانی ما در هر دو بازی است. بازی در خانه چندین مزیت دارد. شما از حمایت هواداران خودی برخوردار هستید و از آن مهم تر، نیازی به سفر ندارید بنابراین خسته نمی شوید. این سفرها همیشه کار را پیچیده می کند.
 از حالا باید به خوبی آماده شویم تا در ماه مارس شرایط مطلوبی داشته باشیم. ترکیه بازیکنان بسیار خوبی دارد. گاهی اوقات کار تیمی آنها فوق العاده می شود و گاهی اوقات عملکرد خوبی ندارند. تقابل با ترکیه برای هر تیمی چالش برانگیز است. با این حال من کاملاً متقاعد شده ام که پرتغال در جام جهانی حاضر خواهد بود. به این موضوع ایمان دارم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید