طرفداری/ آنهایی که می‌گفتند جادوگر فوتبال تجربه اداره فدراسیون را ندارد، حالا با دهان‌های باز و چشم‌های از حدقه درآمده اخبار مربوط به ارتباط فدراسیون با جادوگر کلاک کرج را پیگیری می‌کنند!
روزهایی که رسانه طرفداری در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال اقدام به انتشار بخشی از برنامه های علی کریمی و پوشش فعالیت های او به عنوان یک چهره فوتبالی کرد، عده ای به طرفداری تاختند که چرا از یک فوتبالیست که تجربه مدیریتی ندارد، حمایت می کند. حالا با گذشت 9 ماه از دوران ریاست شهاب عزیزی‌خادم جا دارد از دوستانی که نگران کمبود تجربه مدیریتی علی کریمی بودند، بپرسیم؛ می ترسیدید با علی کریمی چه بلایی سر فوتبال ایران بیاید که با شهاب عزیزی خادم نیامده است؟
تمام آنهایی که می گفتند مجمع حق داشت به علی کریمی رای ندهد چون کریمی با وجود سابقه درخشان در فوتبال، تجربه مدیریتی ندارد، امروز لطف کنند و بگویند دوستانی که تجربه مدیریتی داشتند چه گلی به سر این فوتبال زدند که کریمی نمی توانست بزند؟ کریمی حتی اگر دلش می خواست هم نمی توانست این همه در فوتبال گل بکارد و این همه شاهکار خلق کند! مگر کریمی می توانست فوتبال را در مظان اتهام همکاری با رمال قرار بدهد؟ نکند جادوگر فوتبال را نخواستیم تا جادوگر کلاک راه و چاه را نشان مان بدهد؟
واقعا می ترسیدید با رییس فدراسیون شدن علی کریمی چه اتفاقی رقم بخورد که امروز رخ نداده است؟ می ترسیدید علی کریمی پای اسراییل را به فوتبال ایران باز کند؟ واهمه داشتید علی کریمی نتواند لباس برای تیم ملی جور کند و صدای ملی پوشان در بیاید؟ نگران بودید علی کریمی بازی پرسپولیس را با نیم ساعت تاخیر آغاز کند؟ می ترسیدید علی کریمی به جای درآمدزایی برای فوتبال، کاسه به دست بگیرد و به این نهاد و آن نهاد برود و از دولت و سازمان برنامه و بودجه کمک بخواهد؟ در کدام مقطع از تاریخ فوتبال ایران، تیم ملی بدون یک بازی تدارکاتی به مصاف حریفان رفته بود؟ در کدام مقطع از تاریخ فوتبال ایران با وجود صدرنشینی تیم ملی در رقابتهای انتخابی جام جهانی، هم مردم از تیم ملی ناراضی بودند و هم ملی پوشان؟ این درست که فدراسیون خیلی دوست دارد کامیابی های تیم ملی که ثمره تلاش کادرفنی و ملی پوشان است را به نام خودش بنویسد و پشت این نتایج سنگر بگیرد اما وقتی تمام بازیکنان تیم ملی شب پیروزی، اعلام می کنند فدراسیون ضعیف ترین حمایت و پشتیبانی را از آنها داشته، عقل نیمه سلیم هم نمی تواند فدراسیون را در نتایج تیم ملی سهیم کند.
فوتبال را باید به دست فوتبالی ها می سپردیم که نسپردیم. کشتی را ببینید در دست اهلش چه پیشرفتی داشته؟ ببینیم و حسرت بخوریم. ببینیم و به یاد بیاوریم مجمع یک فرصت تاریخی داشت که فوتبال را به اهلش بسپارد و استفاده نکرد. فردا که اتفاق های بدتر رخ داد این مجمع باید پاسخگو باشد.
هرگز نگفتیم علی کریمی بهترین گزینه برای هدایت فوتبال ایران است اما گفتیم و باز هم می گوییم باید فوتبال را به فوتبالی ها سپرد و علی کریمی به عنوان یک فوتبالی قطعا بهتر از شهاب عزیزی خادم، حمیدرضا مهرعلی و دوستان و رفقا و شرکا فدراسیون را اداره می کرد.
علی کریمی به عنوان یک فوتبالی هرگز پای رابر دومان و دینا گروپ را به فوتبال نمی کشاند. امکان نداشت علی کریمی آدم هایی مثل متین دیداری و غلامرضا علیخانی و عبدالرضا موسوی را با تیم ملی فوتسال به لیتوانی ببرد یا در جام جهانی فوتسال آنها را روی صندلی هایی بنشاند که متعلق به فوتسال ایران بود. محال بود علی کریمی یک وارد کننده ادکلن و صادر کننده زعفران را همراه تیم مقامات فدراسیون به ملاقات کاردار سفارت ایران در امارات ببرد. غیر ممکن بود علی کریمی صندلی وی آی پی ورزشگاه آزادی را برای بازی با سوریه به غلامرضا علیخانی بدهد که این کار باعث ناراحتی ژنرال سوری (رییس فدراسیون سوریه) شود و او روی صندلی خود ننشیند.
علی کریمی حداقل اهلیت فوتبالی و جنسیت فوتبالی داشت. او چسبیده فوتبال نبود، چکیده و عصاره فوتبال بود و می شد با تشکیل یک گروه مدیریتی قوی، او را در مسیر درست قرار داد اما امروز با این مسیر فوتبال چه باید کرد؟ فوتبال را چگونه باید از رمل و اسطرلاب امیر اسکندری بیرون کشید؟ آنها که مرغ همسایه را غاز دیدند، حالا زحمت بکشند و بعد از این که با چشم های از حدقه در آمده و دهان های از تعجب باز مانده، اخبار مربوط به رمال و جادوگری که ادعای امام زمانی کرده بود را پیگیری کردند، بفرمایند؛ اگر علی کریمی از مجمع رای می گرفت و امروز تنها یکی از این اشتباه ها را مرتکب شده بود، مجمع چه معامله ای با او می کرد؟


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید