طرفداری/ به نظر می رسد فدراسیون فوتبال قصد ندارد دست از رویه خود بردارد و همچنان قرار است اخبار مربوط به این فدراسیون با اغراق و بزرگنمایی منتشر شود.
فدراسیون فوتبال شهاب عزیزی‌ خادم در حالی از قرارداد همکاری با فدراسیون فوتبال قطر به عنوان یک قرارداد تاریخی نام می‌برد که مشابه همین قرارداد چهار سال پیش در روز بیست و سوم آذر ماه بسته شده بود.
شهاب عزیزی خادم که برای حضور در مراسم افتتاحیه جام عرب به دوحه سفر کرده است، بامداد امروز عکس دو نفره ای همراه با رئیس فیفا منتشر کرد که این عکس بیشتر مصرف داخلی دارد! به نظر می‌رسد شهاب عزیزی خادم می‌خواهد با این عکس به نهادهای بالادستی که قصد بازخواست او را دارند، پیغام بدهد از حمایت رئیس فیفا برخوردار است اما قطعاً فیفا اگر قرار باشد بین کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال یک کشور آسیایی دست به انتخاب بزند، تکلیف معلوم است.
اما از شهاب عزیزی خادم جذابتر حسین شریفی سخنگوی فدراسیون فوتبال است که قرارداد همکاری رئیس فدراسیون فوتبال ایران و قطر را یک قرارداد تاریخی و یک اتفاق تاریخی می نامد. این اولین باری نیست که فدراسیون دانش‌بنیان شهاب عزیزی خادم تصور می کند فوتبال با آنها شروع شده و قبل از آنها ایران چیزی به نام فوتبال نداشته است!
چهار سال پیش از این در روز ۲۳ آذر ماه سال ۱۳۹۶ رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران و قطر یک قرارداد همکاری ۴ ساله را امضا کردند که تا ۴ سال تمامی تیم های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی مردان و بانوان ایران بتوانند به صورت رایگان از تمامی امکانات فدراسیون فوتبال قطر استفاده کنند. در پی این توافق تیم ملی فوتبال ایران با کارلوس کی‌روش یک اردوی رایگان بلندمدت را در کمپ اسپایر برپا کرد، تیم ملی امید بارها رایگان به قطر رفت و در این کشور اردو زد. سایر تیم‌های ملی ایران از تیم های ملی نوجوانان و جوانان گرفته تا فوتبال ساحلی و فوتسال نیز در دوران ریاست مهدی تاج بارها بر اساس همین پیمان به دوحه سفر کردند و از زیرساخت‌های فدراسیون فوتبال قطر به صورت رایگان بهره بردند. آن قرارداد چهار ساله ۲۳ آذر ماه امسال و البته به عبارت درست تر ژانویه ۲۰۲۰ به پایان می رسید و حالا شهاب عزیزی‌خادم مدعی است در سفر جدیدی که به دوحه داشته، یک قرارداد ۴ ساله جدید با فدراسیون فوتبال قطر به امضا رسانده است.
در این که این قرارداد به نفع فوتبال ایران است، تردیدی وجود ندارد. اما این که فدراسیون فوتبال تصور کند تمدید قرارداد با قطری ها یک اتفاق تاریخی است، بیشتر به شوخی با افکار عمومی شباهت دارد! ما پیش از این نیز از زیرساخت‌های فدراسیون فوتبال قطر به صورت رایگان استفاده می کردیم و این اتفاق تازه ای نیست.
فلاش بک به ۴ سال قبل؛ با اجازه سخنگوی فدراسیون!
۲۳ آذر ماه سال ۱۳۹۶ مهدی تاج در گفتگو با رسانه ها از امضای قرارداد همکاری ۴ ساله با قطر خبر داده بود.
بهتر است خودتان این خبر را بخوانید؛
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از امضای توافق‌نامه همکاری با همتای قطری‌اش در دوحه گفت:
به نمایندگی از فدراسیون فوتبال ایران از همتای قطری خود به خاطر این میهمان‌نوازی فوق‌العاده قدردانی می‌کنم. ما منتظر توسعه همکاری‌ها با فدراسیون فوتبال قطر در حوزه‌های مختلفی هستیم. این مساله می‌تواند سبب تقویت روابط 2 کشور در آینده نیز شود.
تاج افزود:
درباره این تفاهم‌نامه پیش‌تر با فدراسیون فوتبال قطر مذاکرات لازم را انجام دادیم و خیلی خوشحالم که توانستیم با کشور برادر قطر این تفاهم‌نامه همکاری را امضا کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران ادامه داد:
این تفاهم‌نامه شامل توسعه همکاری تیم‌های ملی فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال ایران و قطر در تمامی رده‌ها خواهد بود. من از شیخ حمد دعوت کردم تا به همراه یک هیئت عالی‌رتبه به جزیره کیش بیایند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید