میزان/ پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: صحبت‌های تنش زای مدیران دوتیم علیه یکدیگر قبل از دربی، تاثیر منفی روی کیفیت بازی دو تیم گذاشت.
محمود کلهر درباره تساوی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۹۷ اظهار داشت: بازی بارفنی خوبی و بالایی نداشت. نیمه اول بازی دلچسب نبود هر چند در نیمه دوم کمی راضی کننده شد البته با آن استانداردهایی که طرفداران توقع داشتند فاصله زیادی داشت.
وی‌ ادامه داد: توقع تمام طرفداران و خود ما این بود بازی شکل خوبی از تمام جهات داشته باشد که متاسفانه بعید است طرفداران از نوع بازی که دو تیم ارائه دادند، راضی بوده باشند. اتفاقات قبل از بازی که پیرامون مدیران دو تیم و صحبت‌های تنش زایی که علیه یکدیگر مطرح کردند عاملی شد تا تاثیر منفی روی کیفیت دو تیم در بازی بگذارد.
*مجیدی باید زودتر مطهری را به زمین می فرستاد
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متاسفانه فوتبال ما به سمت و سوی رفتار حرفه‌ای گری نرفته و باید سیستم رفتاری کلیه باشگاه‌ها به سوی حرفه‌ای شدن برود، از بالاترین شخص تا پایین ترین فرد باید این موضوع در فوتبال ما نهادینه شود.
کلهر تصریح کرد: در نیمه اول تنها یک موقعیت خطرناک روی دروازه حامد لک ایجاد شد، اما این اتفاق چند بار برای سیدحسین حسینی تکرار شد. فوتبال خوبی ندیدیم اگر چه پرسپولیس به مراتب خیلی بهتر از استقلال در نیمه دوم ظاهر شد و موقعیت‌هایی را هم روی دروازه استقلال خلق کرد، اما در آن سو هم پس از ورود ارسلان مطهری تیم مجیدی در بخش هجومی بهتر ظاهر شد و به نظرم مجیدی باید زودتر مطهری را به زمین می فرستاد.
*نمی‌دانم چرا عبدی دیر به زمین آمد
وی با انتقاد از تعویض‌های گل‌محمدی گفت: برایم سوال است چرا عبدی دیر به زمین آمد یا وقتی آل کثیر خوب بازی می کند چرا باید تعویض شود. در پرسپولیس بازی با یک مهاجم خوب جواب نمی‌دهد و باید کادرفنی از وجود دو مهاجم بهره‌مند شود تا از این طریق در ساختار هجومی شکل خطرناک تری به خود بگیرد. امیدوارم در دربی های آینده بازی بهتری مشاهده کنیم‌.
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: تنها نکته امیدوار کننده دربی ۹۷ این بود که تبلیغات محیطی در اختیار باشگاه‌ها قرار داده شد که این مسئله بی شک کمک می‌‌کند تا فوتبال ما هم به سمت حرفه‌ای شدن برود. در شرایط فعلی چون فوتبال حرفه‌ای شده بازیکنان هم پول‌های کلان می‌گیرند و مانند قدیم نیست که برخی‌ها در این برهه زمانی نتوانند به خوبی زندگی کنند.
*نباید بازیکنان بی‌کیفیت به تیم‌های بزرگ راه پیدا کنند
کلهر ادامه داد: باشگاه‌های ما هم باید حالت تیمداری به خود بگیرند و باید به بازیکنان بر مبنای کاری که در زمین بازی انجام می‌دهند پول بدهند نه اینکه به بازیکنی که در دادن پاس سالم عاجز است پول هنگفت بدهند. نباید بازیکنان بی کیفیت به تیم‌های بزرگ راه پیدا کنند و باید آنها سطح بندی و برهمین اساس هم به آنها پول داده شود.
وی افزود: آنقدر در بحث استعدادیابی ضعیف عمل کرده‌ایم که ثمره آن این شده که فقدان بازیکنان توانمند در کشور ما احساس می‌شود. اگر این معضل برطرف شود بدون شک شاهد ارتقای سطح فنی فوتبال خواهیم بود. این اتفاق هم زمانی اجرایی می‌شود که مدیران قوی در فوتبال ورود پیدا کنند و مقابل بازیکنانی که زبان درازی دارند ایستادگی کنند و هم شرایطی را ایجاد کنند تا فوتبال ما سر و سامان جدی به خود بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید