آخرین خبر/ در پنجمین روز از بازی‌های پاراآسیایی جوانان که در بحرین در حال برگزاری است، ملی پوشان جوان کشورمان در رشته های شنا، پاراتکواندو، وزنه برداری، تنیس روی میز، بسکتبال با ویلچر، گلبال و دوومیدانی به مصاف حریفان خود رفتند.
در ادامه بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین و در پنجمین روز از این بازی‌ها، ورزشکاران در رشته های مختلف به افتخارآفرینی خود ادامه دادند. در رشته شنا، شناگران جوان موفق به کسب یک طلا، چهار نقره و دو برنز شدند.
در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی نوجوانان ابوالفضل ظریف با زمان ۱:۱۵.۹۵ دقیقه و کسب ۳۱۴ امتیاز به مدال نقره دست یافت.
در ۱۰۰ متر پروانه رده سنی جوانان، دانیال محسنیان با زمان ۱:۲۳.۲۹ و۱۱۳ امتیاز نایب قهرمان شد.
در ۲۰۰ متر مختلط رده سنی نوجوانان، علی حسن زاده با زمان ۳:۲۹.۵۳ دقیقه و کسب ۴۰ امتیاز نقره‌ای شد و محمدرضا ریحانی ۳:۲۱.۰۵ دقیقه به مدال برنز رسید.
در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی نوجوانان؛ علی مطلبی ۱:۰۶.۰۲ دقیقه و ۶۲۵ امتیاز به مدال نقره دست یافت و ابوالفضل ظریف با ۱:۰۷.۲۷ و کسب ۵۷۴ امتیاز در رده چهارم ایستاد.
در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی جوانان، دانیال محسنیان با زمان ۱:۰۵.۹۱ دقیقه و ۶۲۹ امتیاز به مدال طلا دست یافت.
در ۵۰ متر کرال پشت نوجوانان، علی یساولی با زمان ۱:۲۶.۲۸ دقیقه و امتیاز ۳۶ به مدال برنز رسید.
در پاراتکواندوی دختران و در دور اول رقابت‌ها، مریم عبداله‌پور درویی در وزن منفی ۴۷ کیلوگرم برابر حریف تایلندی با نتیجه ۲۲ بر ۲ به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن مدال نقره خود، راهی فینال شد. در این وزن ۴ پاراتکواندوکار از کشورهای تایلند(دو نماینده)، کره و ایران حضور داشتند.
در بخش پسران و در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، مهدی دانائیان از ایران تنها نماینده حاضر در مسابقات بود و به دلیل عدم حضور نماینده دیگری در این وزن، دانائیان بدون انجام مبارزه صاحب مدال طلا شد.
مهدی داتلی‌بیگی و حسین میرزایی دیگر نمایندگان کشورمان در اوزان منهای ۵۸ و منهای ۷۰ کیلوگرم بودند. داتلی‌بیگی در وزن منهای ۵۸کیلوگرم در مبارزه اول خود با نتیجه ۳۲ بر ۲۸ حریف تایلندی را شکست داد و ضمن قطعی کردن مدال نقره، فینالیست شد. در این وزن نمایندگانی از کشورهای تایلند، ازبکستان، نپال و هند حضور داشتند.
در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم، حسین میرزایی در دور اول برابر پاراتکوندوکار ازبکستان با نتیجه ۲۶ بر ۱۲ شکست خورد و صاحب مدال برنز شد. در این وزن سه پاراتکواندوکار از کشورهای ازبکستان، هند و ایران شرکت داشتند.
در رشته وزنه برداری، مهدی آقابابایی در رقابت های دسته ۴۹ کیلوگرم توانست به مدال نقره دست پیدا کند.
در دوومیدانی امیر عباس کارگران در پرتاب دیسک کلاس F۳۴  به مدال طلا رسید، محمد ابراهیم پورطلایی نیز در پرتاب دیسک کلاس F۳۴ به مدال نقره  دست یافت، آرمین صالحی نیز  در پرتاب دیسک کلاس F۳۴  به مدال برنز رسید.
همچنین مبینا ساوه در پرتاب نیزه  کلاس F۴۶ به مدال طلا دست یافت، بیتا طیبان در  پرتاب نیزه کلاس F۴۶ برنزی شد. 
در ادامه این رقابت ها و در گلبال بخش پسران ایران موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر تیم اردن را شکست دهد.
در تنیس روی میز تیم پسران ایران متشکل از امیرحسین حسینی پور و آرشام رمضانی برابر تیم هنگ کنگ به پیروزی ۲ بر صفر دست یافتند.
همچنین تیم پسران ایران متشکل از عرفان غلامی و امید ذوالفقاری با نتیجه ۲ بر صفر تیم فیلیپین را شکست دادند.
در بخش تیمی دختران نیز تیم ایران با حضور فاطمه محمدی و حنانه نجاتی با نتیجه ۲بر صفر تیم اندونزی را شکست داد.
در پاراتکواندو، تیم ایران که با ۷ نماینده در رقابت‌های پاراآسیایی بحرین شرکت کرده بود با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان داد.
در فینال این رقابت‌ها که در کلاس k۴۴ برگزار شد، سحر قنبری کمیشانی در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم موفق شد حریف نپالی خود را با نتیجه قاطع ۱۸ بر صفر شکست بدهد و دومین طلای پاراتکواندوی ایران را به نام خود ثبت کند.
رزا ابراهیمی نماینده وزن منهای ۵۷ کیلوگرم نیز با نتیجه ۶ بر صفر نماینده نپال شکیت داد و به مدال نقره رسید.
در وزن منهای ۶۵ کیلوگرم رمینا چمسورکی به مدال نقره‌ رسید.
مریم عبداله‌پور درویی که در دور اول رقابت‌های وزن ۴۷- کیلوگرم موفق به پیروزی برابر حریف تایلندی (۲۲ بر ۲) شده بود، در فینال برابر نماینده تایلند با نتیجه ۲۹ بر ۱۲ به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.
مهدی داتلی‌بیگی آخرین نماینده پاراتکواندوی ایران بعد از برد برابر پاراتکواندوکار تایلندی، در فینال مقابل حریف ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
 به این ترتیب پرونده پاراتکواندوی ایران با کسب ۳ طلا (دو طلا در بخش بانوان و یک طلا در بخش مردان)، ۳ نقره ( دو نقره در بخش دختران و یک نقره در بخش پسران) و یک برنز (در بخش پسران) بسته شد.
در بسکتبال باویلچر؛ تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان کشورمان امروز برابر تیم عربستان به میدان رفت که این دیدار با نتیجه ۱۱۰ بر ۱۰ به سود ایران به پایان رسید و به فینال راه پیدا کردند.
در پاراوزنه برداری، رضا حسینوند در رقابت های دسته ۵۹ کیلوگرم به مدال طلا رسید.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید