logo

تلاش ۱۲ ساله عزیزی‌خادم برای ریاست فدراسیون فوتبال

منبع
تسنيم
بروزرسانی
تلاش ۱۲ ساله عزیزی‌خادم برای ریاست فدراسیون فوتبال

تسنیم/ ملی‌پوش سابق ایران می‌گوید هر چند عزیزی‌‌خادم برای رسیدن به ریاست فدراسیون سال‌ها تلاش کرد، اما بعد از رسیدن به این جایگاه، پِلَنی برای ریاست نداشت.
رضا ترابیان در خصوص پیروزی 2 بر صفر پرسپولیس مقابل آلومینیوم اظهار داشت: پرسپولیس بعد از ناکامی در سوپرجام، نیم فصل دوم را خوب شروع کرد. با توجه به این همه مشکلی که پرسپولیس داشته، کار کادرفنی و بازیکنان تیم قابل تحسین است که اکنون فاصله خود را همراه با استقلال از سایر تیم‌ها در جدول رده‌بندی لیگ جدا کرده‌اند. پرسپولیس امسال در بحث نقل و انتقالات، مسائل مالی، زمین تمرینی و ابتدایی‌ترین چیزهایی که نیاز فوتبال است، دچار مشکل شد ولی باز هم توانسته تا اینجای کار خوب نتیجه بگیرد.
وی افزود: شاید بازی‌های زیبای سال‌های گذشته را از پرسپولیس نمی‌بینیم، اما همین که تیم توانسته با وجود همه مشکلات، توانش را برای بالا ماندن در جدول بگذارد و این دوندگی و تلاش را داخل زمین داشته باشد، واقعاً کار ارزشمندی است و امیدوارم همچنان با مشکلات کنار آمده و بتوانند همین مسیر را ادامه دهند.
مهاجم پیشین قرمزپوشان تغییراتی که در نیمه دوم بازی با آلومینیوم در ترکیب پرسپولیس ایجاد شد، را زمینه‌ساز رسیدن به گل دوم دانست و تأکید کرد: در نیمه دوم بعد از اینکه گل اول را زدیم کادرفنی با تعویض‌هایی که انجام داد، خواست نتیجه را حفظ کند.
ترابیان در مورد حامد پاکدل که در دو بازی اخیر موفق به گلزنی شده، گفت: با آمدن رامین رضاییان که امیدوارم خیلی زود به کیفیت قبلی برسد، جوانان هم بیشتر به چشم می‌آیند. استفاده از جوانانی مثل پاکدل اتفاق خوبی است که البته به خاطر گرفتاری‌های پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات باعث شد کادرفنی به این افراد بیشتر بازی دهد. اگر تیم در فصل نقل و انتقالات می‌توانست شرایط بهتری را تجربه کند، قاعدتاً بازی زیادی به این نفرات نمی‌رسید.
بازیکن سابق فوتبال ایران در مورد اینکه شایعه شده برخی از بازیکنان تیم از اضافه شدن رامین رضاییان به تیم ناراحتند، عنوان کرد: این دیگر هنر کادرفنی است که مسائل حاشیه‌ای را جمع کند. وقتی یک بازیکن جذب می‌شود، آمده که به تیم کمک کند و به همین منظور گرفته شده است. اگر قرار باشد در این خصوص مسائل حاشیه‌ای و مشکلات قبلی دردسرساز شود، اصلاً نباید می‌آمد. رامین هم اگر وارد تیم شده قطعا حرفه‌ای فکر می‌کند. تمرکز او روی کمک به تیم است. همین طور که کادرفنی هم باید خوب موضوع را مدیریت کند و اگر چیزی از قبل بوده با جلساتی که برگزار می‌کند این مسائل را برطرف کرده و به همه تفهمیم شود که مهمترین هدف، کسب ششمین قهرمانی متوالی است.

ترابیان در مورد عزل رئیس فدراسیون فوتبال از سوی هیئت رئیسه خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از عزیزی خادم دارم، از 12 سال پیش مشتاق بود که این پست را به دست آورد. رقبایش کفاشیان و تاج بودند و گاهی با آنها ائتلاف می‌کرد و گاهی از آنها رودست می‌خورد. در واقع با رفتن کفاشیان و تاج میدان برای او باز شد و با تجربه‌ای که در این مسیر به دست آورده بود و لابی خودش، این پست را به دست آورد. مشکل عزیزی خادم این بود که تخصص و تجربه مدیریت در سطح ورزش کلان کشور مثل ریاست فدراسیون را نداشت. ارتباطات خوب بین‌المللی هم نداشت و در تمام این سال‌ها فقط تلاش کرد به این صندلی برسد و هیچ برنامه و پِلَنی نداشت که نشان دهد لیاقت این صندلی را دارد. لااقل می‌توانست اطرافیانش را خوب بچیند اما او این هنر را نداشت که پازل خوبی بچیند یا از آدم‌های لایق فوتبالی در کنار خود استفاده کند تا این کم‌تجربگی فوتبالی را برایش جبران کنند.
وی ادامه داد: عزیزی خادم از دوستانش در کنار خود استفاده کرد که کار فوتبال را به اینجا کشاندند. نایب رئیس اول او مهرعلی، دوست صمیمی‎‌اش بود که هیچ تجربه‌ای در فوتبال ندارد و فقط در فدراسیون اتومبیلرانی بوده یا نایب رئیس بانوانش که حاشیه‌های زیادی داشت. هر 8 عضو هیئت رئیسه که او انتخاب‌شان کرده بود، رأی به عزلش دادند و این نشان می‌دهد که حتی با آنها هم نتوانسته ارتباط خوبی بگیرد. از همه مهمتر اینکه از وقتی آمد کاری برای فوتبال نکرد.
بازیکن سابق پرسپولیس گفت: در این مدت شاهد دو اتفاق خوب بودیم و صعود تیم ملی به جام‌ جهانی و صعود فوتبال بانوان در آسیا در این ایام رخ داد اما در بخش زیرساخت‌ها هیچ کاری صورت نگرفت که از عزیزی‌ خادم به یادگار بماند. نه برای زمین‌های بی‌کیفیت، نه مدارس فوتبال، نه فوتبال شهرستان‌ها و ساحلی و بانوان و... بیشتر تمرکز عزیزی‌ خادم در بحث یارکشی اصحاب رسانه یا کسانی که او را حمایت کنند، بود و برنامه‌ و پلنی برای این پست نداشت. اتفاقی که در ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا هم رخ داد، خبر خیلی بدی برای فوتبال بود. همچنین رأی کذایی که علیه گل‌گهر صادر شد اجحاف در حق تیم‌های لیگ برتری به شمار می‌رفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید